VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRNO

Jedlíci ze šalin a černí pasažéři: revizoři si na ně posvítí při velké kontrole

Brno - Kousky jídla rozházené po sedadlech či zápach šířící se vozem dokážou pasažérům městské hromadné dopravy cestu pořádně znepříjemnit. Na lidi, kteří se podobných prohřešků dopouští, a černé pasažéry se v úterý a v pátek zaměří kontrolní akce brněnského dopravního podniku.

Univerzity lákají i v létě. Na leguány, počítače i sushi

Brno – Informatika není jen pro chlapy, vzkazují z brněnského Vysokého učení technického. Dívkám od dvanácti do devatenácti let to dokážou pořadatelé Letní počítačové školy pro dívky, na Fakultě informačních technologií. „Studentky učíme základy programování, grafiky, zpracování fotek a čeká je i exkurze do společnosti IBM," popsala mluvčí školy Radana Kolčavová.

Nevíme, odkud co jezdí, stěžují si cestující na výluku

Brno – Od tramvajové zastávky ráno spěchá několik desítek lidí. Směřují na židenické vlakové nádraží, odkud od soboty vyjíždějí spoje na Prahu, Bratislavu a Vídeň. „Výluka," volá na zmateného kolegu řidič jednoho z trolejbusů zaparkovaného na zastávce. Zmatení nejsou jen řidiči, ale i cestující.

OBRAZEM: Brno očima mladých architektů přibližuje nová výstava

Brno – Brněnský Bronx, střed města, možnou podobu areálu Zbrojovky nebo Jižní centrum očima studentů architektury z fakulty architektury Vysokého učení technického ukazuje nová výstava Studenti pro Brno. Od pondělí je k vidění v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí.

Modrooký krasavec. V Brně se narodilo vzácné lamí mládě

Brno – Blankytně modré oči malého malého lamího samce lidé uvidí v Lamacentru Hády. Mládě se narodilo o víkendu. Modrooké lamy jsou velkou vzácností.

Kopeme za Brno, s nadsázkou. Město vysvětluje uzavírky na novém webu

Brno /ANKETA/ – Místo smajlíků a známého sloganu Musíme to opravit raději poskytnou informace pro řidiče i místní, proč je jejich ulice rozkopaná. „Dopravní uzavírky nejsou příjemné, ale díky nim zlepšujeme život ve městě. Chceme řidičům i Brňanům říct, co kde stavíme a proč je zdržujeme," uvedl primátor Petr Vokřál ke startu kampaně Kopeme za Brno.

Letní kina zvou na promítání ve stylu Kmenů i španělská jídla

Brno /ANKETA/ – Na Brno se snáší tma, a projektor začíná pracovat. Na plátně se odehrává příběh a lidé sedící pod holým nebem jej napjatě sledují. V následujících měsících bude taková scéna typická pro několik míst v Brně. Letní kina už se totiž připravují na sezonu. Kromě známých českých i zahraničních kasovních trháků diváky čekají i netradiční filmové zážitky. Třeba němé filmy doplněné swingovou hudbou.

Prodloužení tramvajové tratě do Líšně začnou stavět na jaře. Lidé se bojí hluku

Brno–Líšeň – Od muzea v Holzově ulici, přes Stránskou skálu až do centra. Doba, kdy Líšenští začnou opět jezdit desítkou, podobně jako v šedesátých letech, se blíží. Město ale oznámilo, že se stavbou počítá ne letos na podzim, ale příští rok na jaře. Místní ale spíš než pohodlnější cestování vnímají hrozící větší dopravní zátěž a hluk.

AKTUALIZOVÁNO

Nejméně bodů, nejvíc peněz. Klub Metro si dotaci vykřičel, tvrdí konkurence

Brno - Metro music klub dostal podle majitelů hudebních klubů čtyřistatisícovou dotaci neoprávněně. Na problémy upozornil i porotce.

Začala výluka na hlavním vlakovém nádraží. Zkušené nevykolejí, tvrdí cestující

Brno /REPORTÁŽ/ - Na sobotní ráno je na židenickém nádraží neobvyklý provoz. Z vlaku právě vystoupilo asi šedesát lidí a prochází ven úzkými dveřmi. „Žádný problém tu nebyl, ale je tu mnohonásobně více lidí, než bývá zvykem. Od rána jsme se nezastavili," říká majitel stánku s pečivem Aram Gevorgyan. Krátce před desátou hodinou tu tolik lidí nebývá. Až do teď. O víkendu, první červnovou sobotu ale začala výluka na hlavním nádraží a provoz částečně odklonili sem.

Lužánky běží podle plánu. Do konce roku 2018 bude stavební povolení, věří Fišer

Brno - Od začátku tisíciletí brněnští sportovní fanoušci doufají v návrat fotbalu a hokeje za Lužánky. Dekádu planých slibů chce zahnat také Marek Fišer.

OBRAZEM: Děti si zahrály i zazpívaly anglicky. Na dětském dni v Městském divadle

Brno – Vyzkoušet si tenis nebo vysypat obrázek na papír mohly děti v sobotu na Dni dětí v Městském divadle Brno. Od desíti hodin dopoledne tam pro ně byl připravený program včetně koncertu slavných muzikálových melodií a závěrečné diskotéky.

První soutěžní ohňostroj pobavil davy lidí. V rytmu Ježkova Bugatti stepu

Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Nad hladinou Brněnské přehrady jsou slyšet silné výbuchy. Přihlížející lidé ale nepanikaří. Tiše přihlížejí strhující světelné show, která se právě odehrává nad vodou. Je sobota večer a na okraji Brna právě návštěvníci sledují první soutěžní ohňostroj dvacátého ročníku přehlídky Ignis Brunensis.

Vytáhli jsme letiště z bahna. A teď chce kraj víc, říká předseda představenstva

Brno - Co tu stojí, je prakticky moje dílo, říká o brněnském letišti v Tuřanech Jiří Filip, který stojí v čele představenstva firmy Letiště Brno. Společnost má tuřanský vzdušný přístav v pronájmu od Jihomoravského kraje a provozuje ho od roku 2002. „Byl jsem montážní inženýr a pracoval jsem na 120 různých stavbách, mimo jiné i na tomto letišti. Stavba byla sice vojenská, ale jak se blížil rok 1989 a sílily protesty proti stíhačkám, dařilo se nám postupně projekt měnit k civilnímu," prohlásí o svých začátcích na brněnském letišti Filip.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies