Janusicza: Je to zklamání

Brno - Do posledního kola bojovali fotbalisté ČAFC Židenice o záchranu v divizi. Závěrečná prohra 0:3 v Protivanově ale poslala tým trenéra Oldřicha Janusiczi do krajského přeboru. „Měli jsme na víc,“ říká židenický kouč.

15.6.2008

Oldřich JanusiczaFoto: DENÍK/Kryštof Ženatý

Jaké jsou vaše pocity krátce po sestupu z divize?

Je to obrovské zklamání. Měli jsme na víc, ale v průběhu jara jsme zbytečně poztráceli několik bodů a to nakonec rozhodlo. Je to škoda, naše mladé mužstvo podávalo docela dobré výkony. Bohužel nás trápila střelecká nemohoucnost.

Může být právě nízký věk mužstva její příčinou?

To si nemyslím. V gólových šancích se objevovali většinou Látal nebo Fous, tedy hráči, kteří už mají něco odehráno.

V posledním zápase už jste měli nůž na krku, nesvazovalo to hráčům nohy?

Museli jsme hrát na vítězství a prvních patnáct minut jsme soupeře docela mačkali. Jenže při protiútocích jsme udělali dvě chyby v defenzivě a když to bylo v poločase o dva góly, bylo prakticky rozhodnuto.

Sehrál svou roli i špatný podzim?

Je pravda, že devět bodů, které jsme na podzim získali, nebyla dobrá vizitka. Ale měli jsme na to, abychom ztrátu dohnali.

Co se nyní bude dít v Čafce? Budete i nadále jejím trenérem?

Ještě nevím. Musíme si s vedením sednout a v klidu to probrat. Hodně hráčů tu bylo na hostování a je o ně zájem. Byla by škoda, kdyby se ten tým rozpadl a muselo se začínat znova.

Autor: Kryštof Ženatý

15.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

O Seniorbus je zájem: Jedna cestující žádá, abychom vynesli smetí, vypráví řidič

Brno /REPORTÁŽ/ – Dvaasedmdesátiletá Zdeňka Bombíková zatím z ranního chladu opatrně nastupuje do vyhřátého bílého vozu. Na jeho boku červeně září nápis Seniorbus. Je čtvrtek krátce před devátou ráno. Merhautovou ulicí v Brně v dopravní špičce projíždí množství aut.

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Týden s elektronickou evidencí tržeb: řada podniků zdražila. Ne kvůli EET, tvrdí

Jižní Morava – Stejný oběd ve stejné restauraci, ale za cenu i o čtvrtinu vyšší než před týdnem. Jihomoravané, kteří chodí do restaurací, už týden musejí sáhnout hlouběji do svých kapes. Útrata jim v mnoha případech narostla se zavedením elektronické evidence tržeb od minulého pátku.