Abraham byl v tréninku na Velkou cenu Portugalska jedenáctý

Estoril, Brno -  Český motocyklový závodník Karel Abraham obsadil v královské MotoGP jedenácté místo v tréninku na nedělní Velkou cenu Portugalska. Jakub Kornfeil byl v nejslabší Moto3 v Estorilu třináctý.

4.5.2012

Motocyklový závodník Karel Abrahám.Foto: DENÍK/Attila Racek

Abraham na ducati, jenž v úvodních dvou závodech sezony zatím nebodoval, zajel v odpoledním rychlejším tréninku čas 1:40,207. Na australského mistra světa Caseyho Stonera s hondou, jenž jasně vyhrál, ztratil 1,811 sekundy. V prvním pomalejším tréninku byl Abraham o jednu příčku výš.

Kornfeil, jenž před týdnem v Jerezu spadl z vedoucího místa, zaostal na 13. pozici o 2,108 vteřiny za domácím lídrem Miguelem Oliveirou. V prvním tréninku zajel jedenáctý čas.

Autor: ČTK

4.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Dokončují nové kluziště v Řícmanicích. Dostane ho obec

Brno – Na nové ledové ploše se projedou řícmaničtí zájemci o bruslení už po Novém roce. Plánované kluziště dělníci v současnosti dokončují. Mimo zimní sezonu poslouží prostor jako víceúčelové hřiště pro volejbal, fotbal, badminton, tenis a další sporty.

OBRAZEM: Nejvíce potíží v rozjezdech mají revizoři mezi druhou a třetí ranní

Brno – Až devět set lidí dokáží zkontrolovat revizoři brněnského dopravního podniku při rozsáhlém zátahu v nočních linkách, takzvaných rozjezdech. Podobné akce dělají přibližně dva až třikrát měsíčně. Naposledy jízdenky cestujících kontrolovali v noci na neděli.

Divočina v lomu Hády. Studentka navrhla les místo odkladiště

Brno – Jako malá chodívala s rodiči na procházky přírodou. Záliba spolu s touhou měnit svět okolo sebe nakonec rozhodla při výběru oboru studia. Díky tomu se nyní sedmadvacetiletá Pavla Kratochvílová dostala k zahradní a krajinářské architektuře na Mendelově univerzitě. V závěru studia zvítězila v soutěži diplomových prací s tématy životního prostředí. Jako tu nejlepší z dvaceti přihlášených ji ocenila odborná porota minulý měsíc.