Brněnský rodák Abraham ve třídě MotoGP ztratil téměř tři a půl sekundy na nejrychlejšího Jorgeho Lorenza ze Španělska, který si na okruhu v Sepangu může zajistit titul mistra světa už dva závody před koncem seriálu. Šampioni mohou být v neděli známí i v obou dalších kubaturách - v Moto3 má k prvenství nejblíže Němec Sandro Cortese a v Moto2 Španěl Marc Márquez.

Také Cortese bude na startu stát v první řadě, v kvalifikaci zajel třetí čas. Nejrychlejší byl domácí Zulfahmi Khairuddin, Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku na něj ztratil přes dvě vteřiny. V pátečním tréninku přitom český jezdec obsadil druhé místo, dnes před kvalifikací byl šestý.

Velká cena Malajsie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Sepangu - kvalifikace:

Moto3: 1. Khairuddin (Malaj./KTM) 2:13,885, 2. Folger (Něm./Kalex) -0,266, 3. Cortese (Něm./KTM) -0,714, 4. Rossi (Fr./Honda) -0,796, 5. Salom (Šp./Kalex) -0,932, 6. Oliveira (Portug./Honda) -1,431, …14. Kornfeil (ČR/Honda) -2,202.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 2:00,334, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -0,194, 3. Dovizioso (It./Yamaha) -0,233, 4. Stoner (Austr./Honda) -0,477, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,844, 6. Spies (USA/Yamaha) -0,851, …14. Abraham (ČR/Ducati) -3,440.