Abraham si dojel pro první letošní body. Uspěl i Kornfeil

Barcelona, Brno - Motocyklový jezdec z Rohatce na Hodonínsku Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Katalánska ve třídě Moto3 na jedenáctém místě a díky druhému nejlepšímu výsledku v sezoně si připsal pět bodů. V páté Grand Prix sezony získal první letošní body Brňan Karel Abraham, jenž obsadil v MotoGP 12. pozici.

3.6.2012

Motocyklový jezdec Karel Abraham.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Závod královské kubatury vyhrál domácí Jorge Lorenzo na yamaze po souboji s krajanem Danim Pedrosou na hondě a zvýšil své vedení v průběžném pořadí mistrovství světa. Třetí skončil Ital Andrea Doviziozo a odsunul na čtvrté místo mistra světa Caseyho Stonera. Australan, jenž startoval z pole position, tak poprvé po devatenácti závodech za sebou skončil mimo stupně vítězů.

Abraham, jenž z předchozích čtyř závodů třikrát nedojel a jednou obsadil nebodované 17. místo, dnes skončil dvanáctý o 56,229 sekundy za Lorenzem. Získal tak první letošní čtyři body.

V Moto3 vyhrál letos podruhé vyhrál další domácí jezdec Maverick Viňales, který navázal na triumf z úvodního podniku v Kataru. Šesté vítězství v kariéře získal suverénně, když porazil druhého Němce Sandra Corteseho o více než sedm sekund. Cortese se udržel v čele průběžného pořadí, Viňales na něj ztrácí už jen sedm bodů.

Kornfeil, který startoval z dvanácté pozice, ztratil na vítězného Španěla 16 sekund. V pátém závodu sezony bodoval potřetí, za svým letošním maximem z Portugalska zaostal jen o jednu příčku.

V dramatickém závodu třídy Moto2 triumfoval Ital Andrea Iannone o necelou setinu sekundy před Švýcarem Thomasem Lüthim. Třetí skončil domácí Marc Márquez, jenž se tři kola před cílem dostal do kolize s krajanem Polem Espargarem, pro něhož závod skončil pádem. Průběžné pořadí vede Lüthi.

Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:

Moto3: 1. Viňales (Šp./FTR Honda) 41:50,965, 2. Cortese (Něm./KTM) -7,752, 3. Oliveira (Portug./Suter Honda) -7,853, 4. Rossi (Fr./FTR Honda) -8,007, 5. Masbou (Fr./Honda) -8,075, 6. A. Márquez (Šp./Suter Honda) -8,267, …11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -16,127.
Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Cortese 87 b., 2. Viňales 80, 3. Salom (Šp./Kalex) 55, 4. Fenati (It./FTR Honda) 52, 5. Rossi 45, 6. Rins (Šp./Suter Honda) 44, …17. Kornfeil 12.

Moto2:
1. Iannone (It./Speed Up) 41:16,852, 2. Lüthi (Švýc./Suter) -0,083, 3. M. Márquez (Šp./Suter) -1,137, 4. Rabat (Šp./Kalex) -12,516, 5. Corsi (It./FTR Honda) -14,226, 6. Nakagami (Jap./Kalex) -15,072.
Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Lüthi 88, 2. M. Márquez 86, 3. P. Espargaró 71, 4. Iannone 71, 5. Redding (Brit./Kalex) 50, 6. Kallio (Fin./Kalex) 40.

MotoGP:
1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 43:07,681, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -5,003, 3. Dovizioso (It./Yamaha) -9,361, 4. Stoner (Austr./Honda) -9,544, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -12,506, 6. Bautista (Šp./Honda) -13,948, …12. Abraham (ČR/Ducati) -56,229.
Průběžné pořadí MS (po 5 ze 18 závodů): 1. Lorenzo 115, 2. Stoner 95, 3. Pedrosa 85, 4. Dovizioso 60, 5. Crutchlow 56, 6. Rossi (It./Ducati) 51, …17. Abraham 4.

Autor: ČTK

3.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

V areálu koupaliště na Kraví Hoře v Brně se v sobotu konaly skotské hry Monte Bú Highland Games 2017.
32

Skotské hry v Brně prověřily mužskou sílu i ješitnost

Regionální Den železnice v Zastávce na brněnsku.
28

Regionální den železnice v Zastávce začal příjezdem parní lokomotivy

V Karviné jde o dost. Trenéři Zbrojovky ladili hlavy hráčů

Brno – Mluví o tom sice před každým utkáním téměř od počátku sezony, ale brněnští fotbalisté i trenéři si uvědomují, že v neděli nadchází klíčový duel sezony. Zbrojovka od pěti hodin odpoledne nastoupí na hřišti Karviné. Týmu, který posbíral v dosavadních sedmi kolech také pouze čtyři body. „Víme všichni, že to je pro nás strašně důležitý zápas a chystáme se na něj celý týden. Věřím, že ho zvládneme,“ doufá brněnský záložník Miloš Kratochvíl.

Průvan v čekárnách a špatné parkování před vlakovými nádražími ukončí opravy

Jižní Morava /ANKETA/ – Špatné parkování a chátrající budovy z let dávno minulých. Mnohá jihomoravská vlaková nádraží stále nenabízí cestujícím odpovídající pohodlí. Železničáři to nyní chtějí změnit. Na nutné opravy vyčlenili desítky milionů. Lidé si však na lepší zázemí počkají. Některá nádraží totiž začnou opravovat až za pět let.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Střelba ve vlaku do Adamova: spolucestující zabil známého, trať hodiny stála

Brno – Kolaps cestujícího a zastavení vlaku. Houfy policistů, výslechy svědků. Tak vypadala jízda pátečního vlaku z Brna do Adamova, který se na cestu vydal po desáté večerní. Jeho jízda skončila v Bílovicích nad Svitavou nedaleko za Brnem. Kolabující cestující byl totiž zastřelen.

Po deseti letech končí vedoucí brněnského odboru dopravy Vladimír Bielko

Brno – Vladimír Bielko řídil deset let všechny důležité kroky, které brněnští radní v dopravě podnikli. Pod jeho vedením dohlížel odbor na provoz ve městě i stavbu nejdůležitějších dopravních staveb. K poslednímu zářijovému dnu však odchází.