Aspoň set. Královo Pole jde v odvetě proti Odincovu do rizika

Brno – 0:3, 0:3, 0:3. Zatím ani set se nepodařilo uhrát volejbalistkám Králova Pole v letošním ročníku na evropské scéně. V Poháru CEV jim uštědřil lekci Lokomotiv Baku, po přeřazení do Vyzývacího poháru utrpěly v minulém týdnu další jasnou porážku od Zarechie Odincovo. V úterní odvetě touží Brňanky bídnou bilanci alespoň poupravit. „Nemáme co ztratit, musíme hrát na riziko. S udržovacím volejbalem neuspějeme," burcuje blokařka Anna Širůčková.

17.12.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Soupeři z Dálného východu svěřenkám trenéra Andreho Christophera Gonzáleze letos moc volejbalové radosti nedovolili. „Budeme rády, když se nám povede uhrát aspoň ten jeden set. Na soupeře si stěžovat nechci. Takové zápasy nás mohou obohatit, protože na podobné týmy v české extralize nenarazíme," zamýšlí se Širůčková.

Před týdnem bylo Odincovo s Královým Polem hotové za hodinu a pět minut. „Byly jsme na hru soupeře připravené. Dva sety jsme zvládly výborně, ve třetím jsme trochu povolily," hodnotí první vzájemné utkání smečařka ruského týmu Anastasie Bavykinová.

Osmnáct bodů ve třetí sadě, víc favorit hostujícím hráčkám v úvodním měření sil nedovolil. „Mohly jsme z utkání vytěžit víc, ale moc jsme chybovaly. S tím se nedá hrát. Až ve třetím setu jsme se zlepšily a vyšly nám nějaké akce," vzpomíná Širůčková.

Jihomoravanky před úterní odvetou, která začíná v šest hodin večer v hale ve Vodově ulici, straší v týmu Odincova zejména 202 centimetrů vysoká blokařka Julia Merkulová. „Na síti je pro nás hrozba, i když v prvním utkání nebyla nejlepší hráčka soupeře," vyzdvihuje účastnici olympijských her v Londýně Širůčková.

Dvojnásobný mistr ruské Superligy před odvetou nehodlá nic podcenit. „Budeme to rozhodně mít těžší. Královo Pole je domácí, diváci ho poženou dopředu," tuší Bavykinová.

Nad Brňankami se vznáší hrozba vyřazení, a tak chtějí Odincovo zaskočit. „Nesmíme se bát, ale snažit se soupeře zatlačit na síti," vyzývá dvaadvacetiletá hráčka.

Zarechie Odincovo

Založeno: 1987

Úspěchy: 2. místo v Lize mistrů (2008), 2. místo v Poháru CEV (2007), 2× vítěz ruské Superligy, 8× vítěz ruského poháru

Loňská sezona: 5. místo v lize

Autor: Martin Vymyslický

17.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Regionální Den železnice v Zastávce na brněnsku.
28

Regionální den železnice v Zastávce začal příjezdem parní lokomotivy

V Karviné jde o dost. Trenéři Zbrojovky ladili hlavy hráčů

Průvan v čekárnách a špatné parkování před vlakovými nádražími ukončí opravy

Jižní Morava /ANKETA/ – Špatné parkování a chátrající budovy z let dávno minulých. Mnohá jihomoravská vlaková nádraží stále nenabízí cestujícím odpovídající pohodlí. Železničáři to nyní chtějí změnit. Na nutné opravy vyčlenili desítky milionů. Lidé si však na lepší zázemí počkají. Některá nádraží totiž začnou opravovat až za pět let.

Po deseti letech končí vedoucí brněnského odboru dopravy Vladimír Bielko

Brno – Vladimír Bielko řídil deset let všechny důležité kroky, které brněnští radní v dopravě podnikli. Pod jeho vedením dohlížel odbor na provoz ve městě i stavbu nejdůležitějších dopravních staveb. K poslednímu zářijovému dnu však odchází.

Meeting Brno: Zastupitelé objevili chyby u Německého domu i výstavy aut

Brno - Kontrolní výbor brněnského zastupitelstva objevil nejasnosti v pořádání letních akcí brněnského turistického centra. Problém je s maketou Německého domu i prodejní výstavou automobilů.