Basketbalisté Brna rozstříleli Svitavy

Svitavy – Brněnští basketbalisté propadli v obraně v útoku se hledali. Naštěstí pro ně jen v prvních 15 minutách. Zbytek zápasu zcela ovládli a nakonec útočili na stovku. Ve Svitavách zvítězili vysoko 95:66 a základní část soutěže jistě uzavřou na osmém místě.

13.2.2011 1

Nová posila Basketballu Brno Belgičan Sebastien Maio.Foto: DENÍK/Tomáš Škoda

Na palubovce nového týmu ligy se utkala mužstva, která v uplynulém týdnu sáhla k výměně trenéra. Hosty vedl z lavičky Libor Jeřábek. Oficiálně pak byl hrajícím trenérem Štěpán Reinberger a šel příkladem po Menovi byl druhým nejlepším střelcem svého týmu.

„Zápas se hodnotí dobře, vyhráli jsme téměř o třicet. Z naší strany je tedy určitě spokojenost,“ uvedl trenér Brna Libor Jeřábek. Spokojen však nebyl s prvními deseti minutami. „Trochu jsme propadali v obraně a hledali se v útoku, na hřišti jsme o sobě nevěděli a poněkud ztráceli s domácími kontakt. Naštěstí se nám podařilo soupeře včas zastavit a dorovnat náskok, který si vypracoval v úvodu utkání,“ kvitoval šéf brněnské lavičky.

Změna prospěla také domácím borcům. Tomáš Pavlas své svěřence namotivoval ke skvělému vstupu do utkání. Ti Brno v úvodu dokonale zaskočili. I po vyrovnání skóre a hry byly Svitavy, které zatím posbíraly jedinou výhru v sezoně, více než důstojným protivníkem.

Vše změnil přelom druhé a třetí čtvrtiny. Hosté se šňůrou 21 bodů v řadě dostali do úniku, který už nehodlali pustit. K elitnímu střeleckému triu Meno, Holloway, Reinberger se přiddal i Sedmák a domácí čekal debakl. „Pak se zápas jakoby tahal, plus mínus Svitavy, plus mínus Brno. Zlom nastal ve druhé čtvrtině, kdy jsme dali šňůru bodů. To bylo klíčové a pak jsme v pohodě dokráčeli k vítězství,“ dodal kouč Jeřábek.

S blížícím se koncem se publikum začalo obávat „stovky“, protože obrana Svitav nefungovala. Nakonec jí ale domácí o pět bodů utekli a ke konci korigovali porážku na 29 bodů.

Jak dobře premiéra trenéra Tomáše Pětivlase začala, tak mu nakonec zhořkla. Svitavský lodivod ale uznal kvality soupeře. „Na Brnu bylo vidět, že mu pomohla prohra v Plzni. Hráči měli úplně jiný přístup k utkání, vzali ho zodpovědně. Hosté předvedli výborný výkon. Ať už to byl Holloway či Reinberger, oba společně s doskoky Mena byly základem pro výsledek,“ řekl Pětivlas. Jeho tým právě na doskoku zaostal.

Basketbal Qanto Svitavy – Basketball Brno 66:95 (22:18, 29:41, 45:66).

Body: Horák 17, Teplý 10, Petrovič 8, Macela 8, Harčár 6, Kramný 6, Šindelář 4, Špaček 3, Bratčenkov 2, Sedlák 2 – Meno 24, Reinberger 20, Holloway 20, Sedmák 13, Castleberry 8, Gajdošík 8, Šmíd 2. Rozhodčí: Hruša, Galajda, Karásek. Fauly: 22:22. Trojky: 7:2. Trestné hody: 25/15 – 30/21. Doskoky: 21:44. Čtvrtiny: 22:18, 7:23, 16:25, 21:29. Diváci: 650. Nejlepší hráč utkání: Daniel Gajdošík (Brno).

13.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Kamery ve městech? Pozor na ztrátu soukromí, varuje expert

Jižní Morava - Pomáhají policistům v chytání zločinců, strážníkům v ochraně lidí před kapsáři a třeba i brněnskému dopravnímu podniku a Brněnským komunikacím při rychlém řešení kolapsů. Zároveň ale vyvolávají otázky ohledně možnosti jejich zneužití. Řeč je o kamerových systémech, které čeká modernizace ve většině velkých jihomoravských měst.

Za zločin přišel trest: Zbrojovku čeká boj o udržení

Brno /INFOGRAFIKA/ - Pro vedení brněnského fotbalového klubu přichází po zpackaném podzimu rozhodující fáze sezony. V zimní přestávce potřebuje Zbrojovka ulovit posily, které ji zvednou ze čtrnácté pozice v první lize.

AKTUALIZUJEME

Přítele své sestry střelil do obličeje, úmyslně, tvrdí obžaloba

Brno - Přítele své sestry střelil jednadvacetiletý muž v Cetkovicích na Blanensku podle obžaloby do obličeje, u brněnského krajského soudu se v úterý zpovídá z pokusu o vraždu. Mladíkovi hrozí 10 až 18 let vězení. Muž popírá, že by střílel úmyslně. Poškozený a jeho matka žádají jako odškodné celkem 11 milionů korun.