Basketbalisté po odchodu kouče vyhráli

Brno /FOTOGALERIE/ - Basketbalisté Brna slaví druhé vítězství v letošním ligovém ročníku. Poslední tým tabulky Plzeň na domácí palubovce porazili 83:68. Už u toho nebyl trenér Josef Jelínek, kterého vedení dva dny před zápasem odvolalo.

7.11.2010 1

Basketbalisté Brna porazili Plzeň na domácí palubovce 83:68.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Při cestě za teprve druhým úspěšným zápasem hala na Kounicově ulici oslavovala hlavně Petera Sedmáka. Slovenský pivot zdaleka předčil nejen své soupeře a zaznamenal 29 bodů. Plzeň byla až na úvodní čtvrtinu zápasu postavena do role diváka. Od druhé části už domácí jasně dominovali a o poločase vedli od jedenáct bodů 40:29. „Prohráli jsme si zápas už v prvním poločase, kdy jsme domácí neustále dotahovali. Ti nám odskočili na deset bodů,“ litoval po utkání kouč Západočechů Dominik Feštr.

Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl pod košem Brna. Domácí borci se plzeňské snaze většinou snadno ubránili. Na hostech bylo vidět, že se trápí. „Hráli jsme dobře v obraně jako tým. V první půli jsme díky tomu měli několik úspěšných rychlých protiútoků a vytvořili si mírný náskok,“ vysvětlil Jiří Hofírek, který nyní vede lavičku Brna spolu s Liborem Jeřábkem. Tak by tomu mělo být i v dalším domácím klání se Svitavami. Poté by měl klub představit nového trenéra pro druhou polovinu soutěže.

Pokud by se podařilo urvat dva body i příští sobotu, s novým koučem by se mělo Brnu dýchat v soutěži lépe, než dosud. Zatím jsou výsledky i výkony výrazně za očekáváním. „Potřebovali jsme vyhrát. Díky výkonu Sedmáka a Mena pod košem se nám to podařilo a bude se nám lépe pokračovat v soutěži,“ oddechl si po zápase Hofírek. I tak je Brno stále třetí od konce s jedenácti body.

To Plzeň zatím na první výhru čeká. Zdá se, že ji budou čekat velké starosti se záchranou soutěže. Porážka v Brně se totiž odehrávala podle tradičního scénáře. „Opakovala se naše pasivní hra v útoku, se kterou máme dlouhodobě problém. Nedokázali jsme zastavit domácí pivoty Mena se Sedmákem. Ti zápas rozhodli,“ analyzoval kouč Plzně další prohraný zápas svého týmu.

Basketball Brno – BK Lokomotiva Plzeň 83:68 (20:15, 40:29, 64:51)

Střelci Basketball Brno: Sedmák 29, Reinberger 16, Meno 14, Holloway 8,Gajdošík 5, Maio, Cvek a Šmíd 3, Norwa 2..

Střelci BK Lokomotiva Plzeň: Novák 24, Frána 12, Soukup 11, Kovanda a Honomichl 8, Kubizňák 3, Pecka 2.

7.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Z okolí hlavního nádraží mizí zápach moči, žvýkačky a nedopalky

Brno – Stovky nedopalků a žvýkaček, které ještě minulý týden zdobily okolí hlavního vlakového nádraží v Brně, mizí. Město a městská část od prvního prosince spustily nový systém nepřetržitého úklidu. Ve středu jej politici kontrolovali.Podle Iva Rubeše ze společnosti Ave cz odpadové hospodářství je na úklidu nejtěžší hlavně množství odpadu. „Na takových místech totiž jen přibývá, nemůže se přestat ani na chvíli," sdělil.

Fenomén Ondra: Lezení na OH? Mám z toho strach, je to trochu paskvil

Praha, Brno /ROZHOVOR/ - Není to až tak dávno, co o něm věděl jen úzký okruh lezeckých nadšenců. A vida když v pondělí uspořádal tiskovku po návratu z úspěšné mise Dawn Wall (v kalifornských Yosemitech vylezl za rekordních osm dní nejtěžší stěnu světa v proslulém masivu El Capitan), tísnil se na ní solidní hrozen novinářů a několik televizních štábů. Z brněnského sportovního lezce Adama Ondry je definitivně hvězda tuzemského sportu.