Basketbalistka Veselá si ve WNBA vytvořila osobní rekord

Phoenix, Brno - Basketbalová reprezentantka Jana Veselá, někdejší hráčka Frisco Sika Brno, přispěla v pátečním utkání WNBA dvanácti body k vítězství Seattlu 78:73 na palubovce Phoenixu.

21.8.2010

Jana Veselá.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

V zámořské soutěži to znamená o bod její osobní rekord, v duelu prvního s druhým týmem Západní konference byla druhou nejlepší střelkyní hostů. Ještě o bod více dala Swin Cashová, bývalá hráčka USK Praha.

Veselá teprve podruhé v sezoně strávila na palubovce přes dvacet minut. Předtím jí to bylo umožněno před týdnem v zápase s Connecticutem před zraky reprezentačního kouče Lubora Blažka, který s křídelní hráčkou počítá pro mistrovství světa. V dalším zápase se Veselá dostala na palubovku opět jen krátce a v úterý proti Minnesotě dokonce do hry vůbec nezasáhla.

Tentokrát patřila k oporám jistých vítězek základní části a k 12 bodům včetně jedné trojky přidala v roli náhradnice za 25 minut hry tři doskoky a dvě asistence. Oba soupeři před blížícím se play off hodně šetřili hráčky základních pětek, za Phoenix vůbec nenastoupila nejlepší střelkyně ligy Diana Taurasiová.