Frisco v Polsku prohrálo se ctí

Krakov, Brno - Střelba a doskoky. Tyto dva základní basketbalové faktory stály hráčky brněnského Frisca úspěšný výsledek z jedenáctého kola Euroligy. Z palubovky vedoucího týmu skupiny C Wisly Krakov si odvezly porážku 64:80. České vicemistryně zůstaly s jedním vítězstvím na posledním místě tabulky.

11.1.2012 1

Basketbalistky Frisco Brno - ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

O výsledku rozhodla druhá čtvrtina, kterou Wisla vyhrála rozdílem deseti bodů. "Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v letošním ročníku Evropské ligy na hřištích soupeřek. Dokázali jsme s favoritem držet i v oslabeném složení vyrovnanou partii," uvedl brněnský trenér Jan Bobrovský.

Svůj zatím jediný úspěch v letošním ročníku soutěže vybojovaly Brňanky začátkem listopadu na domácí půdě právě proti Wisle. V úvodu zápasu svitla svěřenkyním Jana Bobrovského naděje, že by mohly úspěch zopakovat. Udržovaly si tří až čtyřbodový náskok a první čtvrtinu vyhrály 17:16. Ve druhé jejich naděje na slibný výsledek rychle zhasla.

V týmu hostů stačily střelecky pouze Hejdová s deseti body a americká rozehrávačka Thomasová, která zaznamenala o bod méně. Brňanky pokulhávaly hlavně v doskocích. Při absenci americké pivotky Robinsonové, se kterou vedení předčasně ukončilo kontrakt, chyběla typicky podkošová hráčka. V doskocích přehrála Wisla v prvním poločase soupeře 23:10.

"Měli jsme problémy uhlídat podkošové hráčky soupeřek, které měly výškovou převahu. V ostatních činnostech jsme ale stačili držet krok," poznamenal brněnský kouč.

Ve druhém poločase opět Brňanky srovnaly krok, střelecky se chytily zejména Abdiová s Peckovou. Frisco odehrálo celý zápas v šesti. Bez střídání vydrželo na palubovce kvarteto Thomasová, Hejdová, Abdiová a Pecková. (ceh, čtk)

Autor: ČTK

11.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.