Frisco v Polsku prohrálo se ctí

Krakov, Brno - Střelba a doskoky. Tyto dva základní basketbalové faktory stály hráčky brněnského Frisca úspěšný výsledek z jedenáctého kola Euroligy. Z palubovky vedoucího týmu skupiny C Wisly Krakov si odvezly porážku 64:80. České vicemistryně zůstaly s jedním vítězstvím na posledním místě tabulky.

11.1.2012 1

Basketbalistky Frisco Brno - ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

O výsledku rozhodla druhá čtvrtina, kterou Wisla vyhrála rozdílem deseti bodů. "Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v letošním ročníku Evropské ligy na hřištích soupeřek. Dokázali jsme s favoritem držet i v oslabeném složení vyrovnanou partii," uvedl brněnský trenér Jan Bobrovský.

Svůj zatím jediný úspěch v letošním ročníku soutěže vybojovaly Brňanky začátkem listopadu na domácí půdě právě proti Wisle. V úvodu zápasu svitla svěřenkyním Jana Bobrovského naděje, že by mohly úspěch zopakovat. Udržovaly si tří až čtyřbodový náskok a první čtvrtinu vyhrály 17:16. Ve druhé jejich naděje na slibný výsledek rychle zhasla.

V týmu hostů stačily střelecky pouze Hejdová s deseti body a americká rozehrávačka Thomasová, která zaznamenala o bod méně. Brňanky pokulhávaly hlavně v doskocích. Při absenci americké pivotky Robinsonové, se kterou vedení předčasně ukončilo kontrakt, chyběla typicky podkošová hráčka. V doskocích přehrála Wisla v prvním poločase soupeře 23:10.

"Měli jsme problémy uhlídat podkošové hráčky soupeřek, které měly výškovou převahu. V ostatních činnostech jsme ale stačili držet krok," poznamenal brněnský kouč.

Ve druhém poločase opět Brňanky srovnaly krok, střelecky se chytily zejména Abdiová s Peckovou. Frisco odehrálo celý zápas v šesti. Bez střídání vydrželo na palubovce kvarteto Thomasová, Hejdová, Abdiová a Pecková. (ceh, čtk)

Autor: ČTK

11.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

1

V brněnském babyboxu našli holčičku. Pupečník měla zavázaný provázkem na buřty

Před třemi lety se Miroslav Donutil a jeho syn Martin na scéně Divadla Husy na provázku setkali poprvé – v inscenaci Amadeus. Letos jejich herecké partneření pokračuje. Provázek uvede v premiéře inscenaci skandální hry Král Ubu.
9

Ubu králem aneb Donutilové se opět setkávají. Na scéně Husy na provázku

OBRAZEM: Lidé si připomněli oběti totality. Na pozůstatcích popraviště

Brno /VIDEO/ – Památku obětí totalit uctili lidé při pietním aktu na nádvoří bývalé věznice. K popravišti položili květiny i svíčky.

Obávaný dům v Žabovřeskách? Po protestech lidí chce radnice pozemek zpět

Brno – Sedmi stovkám lidí, kteří podepsali petici proti stavbě bytového domu v brněnské Plovdivské ulici, svitla naděje na úspěch. Bývalou výměníkovou stanici, na jejímž místě developer plánoval stavět byty, od něj chtějí získat žabovřeští radní. Rozhodli se tak po protestech obyvatel místního sídliště, o nichž už Brněnský deník Rovnost informoval.

Brněnská vlčice jede na líbánky do Ruska. Město ji darovalo moskevské zoo

Brno – Na osmnáct set kilometrů dlouhou cestu se vypraví samice vlka hřivnatého z brněnské zoo.

Na jízdu v cizím autě se posilnil alkoholem a drogami. Neměl ani řidičský průkaz

Brno /VIDEO/ - Kličkující Škoda Felicia upoutala pozornost policistů z oddělení hlídkové služby v brněnské ulici Tuřanka. Poté, co auto zastavili, vystoupil jedenadvacetiletý řidič a předložil doklady. Chyběl ovšem řidičský průkaz.