Po zápase lídrů nejvyšší basketbalové ligy se na žabovřeskou palubovku slétli malí fanoušci a nechali si podepisovat bývalé hvězdy domácího klubu. Petra Kulichová a Eva Vítečková rozdávaly autogramy, ale ne radost. Jejich USK praha na jihu Moravy podlehl, dokonce o hrozivých 23 bodů 57:80.

Domácí Frisco svého rivala pořádně zaskočilo a hned od úvodních minut šlágru 13. kola. „Vstup do zápasu se nám podařil dokonale. Soupeřky jsme přehrály rychlostí i přesnou hrou,“ radoval se brněnský asistent Vlastimil Havlík.

Po deseti minutách domácí vedli 21:10 a jejich soupeřky ničím nepřipomínaly neporaženého lídra soutěže. „To my čekaly, že na nás vlétnou. USK má výborný protiútok. Měly jsme lepší střelbu,“ hlásila domácí hráčka Alena Hanušová.

V dalších minutách náskok narůstal, vedení od 20 bodů sice Pražanky ještě stáhly, ale ve třetí čtvrtině už se Žabiny znovu hnaly za vítězstvím. Nepřišel ani tradiční kolaps v závěru, kterých diváci viděli v Eurolize několik. „Druhou půli jsme už kontrolovaly. Soupeř se na nás nedotáhl, takže jsme ani nestačily být nervózní,“ vysvětloval Havlík, který jako příklad bojovnosti vyzdvyhl pivotku Fordovou. Nejmenší rozdíl ve skóre byl ve 34. minutě, kdy to bylo o deset bodů. O body se v domácím dresu Eldebrinková s 19, jen o bod míň měla Škerovičová, Fordová dala 16 bodů. Na druhé straně se dařilo jen veteránce Miltonové s 18 body.

Samostatnou kapitolou byl start českých reprezentantek a bývalch opor Frisca. Kulichová s Vítečkovou v sobotu neměly den. Prvně jmenovaná se v první půli vůbec netrefila, na štíru s koncovkou byla i Vítečková. Ta kvůli pěti osobním chybám zápas ani nedohrála. „Asi byly nervózní, ale ani kdyby se jim dařilo, tak tu nevyhrajeme. Domácí podaly výborný výkon,“ měl jasno asistent USK Ivan Beneš, jehož tým se soustředí hlavně na poslední zápas v Eurolize ve Valencii. „Nehrály úplně špatně, ale my jsme si jich pořádně hleděly,“ dodala Hanušová.

Vystoupení na evropské scéně čeká také Brňanky. Ve středu doma s Valencií půjde o jejich derniéru. V další fázi se mohou soustředit na domácí soutěž. V její tabulce jsou díky skóre stále druhé za USK.