Basketbalistky Gambrinusu ubránily hvězdy CSKA

Brno - (OBRAZEM) Nejlepší výkon sezony předvedly basketbalistky Gambrinusu Sika Brno ve třetím kole Evropské ligy, v němž porazily CSKA Moskva 70:65.

29.10.2008

Brňanky (v bílém) podaly v této sezoně nejlepší výkon a porazily favorizované CSKA Moskva.Foto: Deník/Lubomír Stehlík

Před zápasem byl jasným favoritem ruský celek, který dosud svoje soupeře válcoval, zatímco Brňankám se v předchozích zápasech nedařilo. Domácí navíc nemohly využít nemocnou Lotyšku Jansoneovou. Nakonec bylo všechno jinak a Gambrinus uštědřil CSKA první porážku v sezoně.

„Jsem hrozně rád, že jsme si napravili reputaci. Bylo to především zásluhou nezměrné bojovnosti a skvělé obrany, na níž jsme pracovali celou dobu od posledního euroligového utkání v Lille,“ pochvaloval si po zápase brněnský trenér Jan Bobrovský.

Klíčem k úspěchu byla eliminace pivotek Wautersové se Stěpanovovou. „Riskovali jsme sice, že dostaneme víc bodů zvenku, ale vyplatilo se,“ doplnil Bobrovský. Brněnské podkošové hráčky se navíc dokázaly prosadit i v útoku. Výborný zápas odehrála především Maďarka Béresová, která si připsala 15 bodů a 10 doskočených míčů.

Po většinu vyrovnaného utkání vedly Brňanky, nejvíc odskočily soupeřkám na dvanáct bodů (30:18). V poslední čtvrtině však přišlo drama. Čtyři minuty před koncem CSKA vyrovnalo na 57:57 zásluhou Hammonové, americké rozehrávačky s ruským pasem. „Ve druhém poločase jsme začali hrát v útoku trochu staticky, jakoby se holky trochu bály,“ naznačil důvody ztráty vedení Bobrovský.

V těžkých chvílích však začala úřadovat Zuzana Žirková. Její dva slepené koše znamenaly odskočení na 64:57. „Po několika nevydařených pokusech už mi to tam muselo spadnout. Za výhrou ale stojí bojovnost celého týmu. Všechny baby, které do zápasu naskočily, mají na vítězství svoji zásluhu,“ vzdala se Žirková role spasitelky.

Brno – CSKA Moskva 70:65

Po čtvrtinách: 21:17, 39:31, 53:47. Body: Béresová 15, Žirková 13, Kulichová 12 – Hammonová 18, Douglasová 16. Trojky: 5:4. Fauly: 20:15. TH: 13/9:18/13. Rozhodčí: Bachanski (Pol.), Julienová (Fr.), Laurinavicius (Lit.). Diváci: 1000.

Autor: Antonín Zabloudil

29.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Regionální Den železnice v Zastávce na brněnsku.
28

Regionální den železnice v Zastávce začal příjezdem parní lokomotivy

V Karviné jde o dost. Trenéři Zbrojovky ladili hlavy hráčů

Průvan v čekárnách a špatné parkování před vlakovými nádražími ukončí opravy

Jižní Morava /ANKETA/ – Špatné parkování a chátrající budovy z let dávno minulých. Mnohá jihomoravská vlaková nádraží stále nenabízí cestujícím odpovídající pohodlí. Železničáři to nyní chtějí změnit. Na nutné opravy vyčlenili desítky milionů. Lidé si však na lepší zázemí počkají. Některá nádraží totiž začnou opravovat až za pět let.

Po deseti letech končí vedoucí brněnského odboru dopravy Vladimír Bielko

Brno – Vladimír Bielko řídil deset let všechny důležité kroky, které brněnští radní v dopravě podnikli. Pod jeho vedením dohlížel odbor na provoz ve městě i stavbu nejdůležitějších dopravních staveb. K poslednímu zářijovému dnu však odchází.

Meeting Brno: Zastupitelé objevili chyby u Německého domu i výstavy aut

Brno - Kontrolní výbor brněnského zastupitelstva objevil nejasnosti v pořádání letních akcí brněnského turistického centra. Problém je s maketou Německého domu i prodejní výstavou automobilů.