Basketbalistky Imosu v Polsku střelecky vybouchly

Krakov, Brno – Nejslabší výkon. Těmito slovy označil trenér Jan Bobrovský středeční euroligovou prohru basketbalistek brněnského Imosu na palubovce Wisly Krakov 47:69. „Záblesky naděje na případný obrat jsme si zmařili neproměňováním ani těch nejvyloženějších šancí v podkošovém prostoru," smutnil sedmašedesáti­letý kouč.

9.1.2013

ILUSTRAČNÍ FOTO: Basketbalistky brněnského Imosu.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Brňanky tahaly za kratší konec od první minuty a brzy prohrávaly o devět bodů. „Podali jsme hodně ustrašený výkon. Dlouho jsme nebyli schopni dát v bouřlivém prostředí koš," narážel na diváckou podporu Wisly hostující trenér.

Střelecká čísla vyzněla po konci utkání pro Imos hrozivě. Celková úspěšnost střelby jen 28 procent, pouze tři z patnácti tříbodových pokusů skončily košem. „Výkon byl asi nejslabší v letošním ročníku soutěže. Pouze sedmačtyřicet bodů není dobré vysvědčení," smutnil Bobrovský.

Nejlepší střelkyní hostů se stala se třinácti body Alena Hanušová, se sedmi body si svůj průměr výrazně pokazila Farhiya Abdiová. V dresu Wisly podle očekávání kralovala se sedmnácti body Tina Charlesová.

Polskému celku se naopak dokonale povedla odveta za první vzájemný zápas, který Imos vyhrál 77:74 v prodloužení. „Je to pro nás důležité vítězství, jelikož ještě nemáme zajištěný postup do vyřazovací části. V poločase už jsme věřily ve vítězství," hodnotila duel polská rozehrávačka Paulina Pawlaková.

Imos si v osmém utkání připsal šestou porážku a v tabulce skupiny A zůstává na předposlední, nepostupové pozici. V dalším utkání se Brňanky příští čtvrtek představí naposledy na domácí palubovce, kde hostí favorizovaný Spartak Moskevská oblast.

ženská euroliga

Wisla Krakov – BK IMOS Brno 69:47 (23:15, 39:24, 54:34)

Nejvíce bodů: Charlesová 17, Beardová 14, Hortiová 11 – Hanušová 13, Ohldeová 9, Abdiová 7. Trestné hody: 28/19 – 19/10. Fauly: 14:19. Trojky: 2:3.

Autor: Martin Vymyslický, ČTK