Navíc se Brňankám opět zranila Zuzana Žirková, na listinu zraněných přibyla i Taj McWilliamsová.

Ani průběh zápasu na polské půdě „Žabinám“ radost nepřinesl. Ještě po jedenácti minutách sice svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského vedly 22:21, v dalším průběhu však zcela vypadly z herního rytmu. „Nevím, jestli si hráčky myslely, že se zápas vyhraje sám. Dovolily soupeřkám získat náskok zbytečnými chybami v obraně a hodně laxním přístupem k utkání,“ uvedl kouč Bobrovský.

Brněnská obrana byla průchodná, hostující hráčky často ztrácely míče už při zakládání útočných akcí a hlavně doplácely na mizernou koncovku. Nedařilo se především oběma Američankám DeWanně Bonnerové a Taj McWilliamsové.

Brňanky se po poločase zvedly a postupně ukrajovaly z náskoku soupeřek. V úvodu závěrečné čtvrtiny se jim podařilo snížit na 57:59. „Jenže jsme zbytečně ukvapeně stříleli zdálky za tři body a soupeřky nám opět utekly,“ posteskl si Bobrovský.