Basketball Brno na úvod prohrál v Poděbradech

Brno /FOTOGALERIE/ - Premiéra Basketballu Brno v Mattoni NBL nevyšla. V úvodní zápase nové sezony svěřenci trenéra Mariana Svobody podlehli Poděbradům 84:93.

3.10.2009
5 fotografií

Premiéra Basketballu Brno v Mattoni NBL nevyšla, podlehli Poděbradům 84:93.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Na venkovní palubovce Brňané brzy prohrávali. Náskok Poděbrad narostl během úvodních minut až na dvanáct bodů. Postupně se však Basketball dostal do hry, dotahoval skóre, a dokonce poločas zakončil s jednobodovým vedením 45:44.

Druhou půli nováčci nejvyšší basketbalové soutěže odehráli ve stejném duchu jako tu první. Od začátku začali ztrácet, Poděbrady si opět vypracovali dvanáctibodový náskok. Brněnští basketbalisté však především díky přesné mušce trojice Reinberger, Vrubl a Meno finišovali. V nervózním závěru se vyfaulovali Černošek s Vrublem a Poděbrady i díky tomu zápas dotáhly do vítězného konce.

Tým trenéra Svobody ničil především domácí americký pivot Steve Castleberry, který nastřílel sedmadvacet bodů a přidal k nim dvanáct doskoků. Navíc na něj Brňané spáchali deset faulů.

Jejich nečistá hra byla znatelná i ve statistikách. Zatímco Basketball zahrával čtyřiadvacet trestných hodů, domácí hráči jich měli k dispozici o dvacet víc.

V brněnském dresu se třiadvaceti body blýskl Štěpán Reinberger. Zdatně mu sekundoval konžský pivot Boris Meno, který si jich na konto připsal devatenáct.

Basketball Brno bude mít šanci na reparát už ve středu, kdy na domácí palubovce přivítá Ostravu.

Autor: Jiří Ševčík

3.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Herečka Nataša Gollová si zahrála i s Oldřichem Novým.

Majitelka Modré hvězdy má narozeniny. Nataša Gollová by oslavila 105 let

Zbrojovka porazila v prvním domácím zápase jarní části ligy Slovan Liberec těsně 1:0. Na snímku Michal Škoda.

Neměl bych střídat, když jsem dal deset gólů, zlobil se Škoda

Oslavany /ANKETA/ - Hřiště z místního hřbitova udělala v Oslavanech na Brněnsku parta školáků. Hroby používali jako prolézačky a všechno si natáčeli. Video nyní koluje sociálními sítěmi. Otec chlapců už se veřejně omluvil.

Kometa zůstává šestá. K výhře 2:1 proti lídrovi přispěl famózní Čiliak

Liberec, Brno - Přesně takové vítězství potřebovali. Hokejistům brněnské Komety v neděli v padesátém kole extraligy na ledě úřadujícího mistra Liberce zachytal brankář Marek Čiliak, přálo jim štěstí v koncovce a obětavě bránili. Po výhře 2:1 udrželi o skóre před Chomutovem šesté místo, které zajišťuje přímý postup do play-off.