Basketbalový Imos vyzve polskou Wislu. Už bez Šujanové

Brno – O udržení naděje na postup ze základní skupiny Euroligy bojují ve středu od šesti hodin večer basketbalistky brněnského Imosu na palubovce polské Wisly Krakov. Obejít se ovšem musí bez Edity Šujanové. „Bolest neustávala. Lékaři našli v koleně další srůsty, které si vyžádaly operační zákrok," uvedla česká reprezentantka.

8.1.2013

Edita ŠujanováFoto: Jan Škrle

Absenci Šujanové lékaři odhadují na čtyři až šest týdnů. Sedmadvacetiletá hráčka má s kolenem potíže od loňského ledna, kdy se ještě v dresu Györu zranila v duelu maďarské ligy. Za Imos v tomto ročníku Euroligy stihla odehrát pouze deset minut.

Ztráta podkošové opory představuje pro trenéra Jana Bobrovského před utkáním s Wislou další komplikaci. Jeho svěřenky vyhrály zatím pouze dvakrát a navíc za sebou táhnou sérii šestnácti utkání na palubovce soupeře bez výhry. V Eurolize vyhrály venku naposledy před téměř třemi lety, kdy si odvezly výhru z Madridu nad Rivasem. Naopak Wisla doma letos porazila i Spartak Moskevská oblast, největšího favorita skupiny A.

Bobrovský ovšem zbraně předem neskládá. „Ani v bouřlivém prostředí v Polsku nejsme bez šancí. Vždy jsme zde odehráli velmi vyrovnaná utkání," věří sedmašedesátiletý stratég.

V tabulce třetí Wisla se opírá především o americkou pivotku Tinu Charlesovou, která je s bodovým průměrem 27,8 nejproduk­tivnější hráčka Euroligy. V prvním vzájemném utkání však aktuálně šesté Brňanky hvězdu soupeře ve čtvrté čtvrtině pokryly a rozhodly o vítězství 77:74 po prodloužení. „Hlavními oporami Krakova jsou vedle Charlesové její krajanka Beardová společně s Maďarkou Hortiovou," identifikuje Bobrovský potenciální hrozby.

Pro Imos se jedná o druhý soutěžní zápas v novém roce. V sobotu porazil Slovanku 84:69. První čtvrtinu ale nezvládl a k výhře se protrápil. „Výkon v tomto zápase nevzbuzuje velké naděje na úspěch v Eurolize. Doufám, že se hra v Krakově výrazně zlepší," vyzývá Bobrovský.

Odejde Zbrojovce snajpr? Útočník Škoda je v kurzu

Brno - Na podzim nastřílel deset branek, vyšvihl se do čela pořadí kanonýrů vedle renomovaného Davida Lafaty. Brněnský fotbalista Michal Škoda se v zimním přestupovém období patrně stane horkým zbožím. Už kolem něj také někteří zájemci krouží. „Mám nějaké informace od manažera, ale spíš čekám na něco konkrétního, zatím je to jen oťukávání, což moc neřeším," odvětil Deníku Rovnost útočník Zbrojovky.

Předvánoční brigády? Je jich více. A za lepší platy

Brno - Vánoce rodiny stojí mnoho peněz, velká část lidí si tak hledá alespoň dočasný přivýdělek. Je to i případ Lukáše Nezhyby. „Mám sice svoji stálou práci, ale chceme s přítelkyní strávit Vánoce v zahraničí na horách, proto máme oba od začátku prosince ještě brigádu," vysvětlil Nezhyba.

Jihomoravský kraj si chce pořídit vlastní vlaky. Zaplatí za ně 5,5 miliardy

Jižní Morava – Vlaky v Jihomoravském kraji jsou staré, kraj je nahradí novými. Vypsání výběrového řízení na dodávku schválila ve čtvrtek krajská rada. Do roku 2019 plánuje pořídit pětadvacet souprav pro alespoň 310 sedících cestujících a dalších šest posilových jednotek po 140 místech dohromady za pět a půl miliardy korun. Kromě toho chce v soutěži získat také servis objednaných vlaků. Za třicet let má stát šest miliard korun.