Basketbalový Imos vyzve polskou Wislu. Už bez Šujanové

Brno – O udržení naděje na postup ze základní skupiny Euroligy bojují ve středu od šesti hodin večer basketbalistky brněnského Imosu na palubovce polské Wisly Krakov. Obejít se ovšem musí bez Edity Šujanové. „Bolest neustávala. Lékaři našli v koleně další srůsty, které si vyžádaly operační zákrok," uvedla česká reprezentantka.

8.1.2013

Edita ŠujanováFoto: Jan Škrle

Absenci Šujanové lékaři odhadují na čtyři až šest týdnů. Sedmadvacetiletá hráčka má s kolenem potíže od loňského ledna, kdy se ještě v dresu Györu zranila v duelu maďarské ligy. Za Imos v tomto ročníku Euroligy stihla odehrát pouze deset minut.

Ztráta podkošové opory představuje pro trenéra Jana Bobrovského před utkáním s Wislou další komplikaci. Jeho svěřenky vyhrály zatím pouze dvakrát a navíc za sebou táhnou sérii šestnácti utkání na palubovce soupeře bez výhry. V Eurolize vyhrály venku naposledy před téměř třemi lety, kdy si odvezly výhru z Madridu nad Rivasem. Naopak Wisla doma letos porazila i Spartak Moskevská oblast, největšího favorita skupiny A.

Bobrovský ovšem zbraně předem neskládá. „Ani v bouřlivém prostředí v Polsku nejsme bez šancí. Vždy jsme zde odehráli velmi vyrovnaná utkání," věří sedmašedesátiletý stratég.

V tabulce třetí Wisla se opírá především o americkou pivotku Tinu Charlesovou, která je s bodovým průměrem 27,8 nejproduk­tivnější hráčka Euroligy. V prvním vzájemném utkání však aktuálně šesté Brňanky hvězdu soupeře ve čtvrté čtvrtině pokryly a rozhodly o vítězství 77:74 po prodloužení. „Hlavními oporami Krakova jsou vedle Charlesové její krajanka Beardová společně s Maďarkou Hortiovou," identifikuje Bobrovský potenciální hrozby.

Pro Imos se jedná o druhý soutěžní zápas v novém roce. V sobotu porazil Slovanku 84:69. První čtvrtinu ale nezvládl a k výhře se protrápil. „Výkon v tomto zápase nevzbuzuje velké naděje na úspěch v Eurolize. Doufám, že se hra v Krakově výrazně zlepší," vyzývá Bobrovský.