Brňanům vystavil stopku na cestě pohárem zlatý set

Brno – Ani první vítězství v nové sezoně nestačilo brněnskému Volejbalu na postup do druhého kola Poháru CEV. Svěřenci trenéra Miroslava Malána v úterý sice porazili švýcarský Amriswil jednoznačně 3:0, ale ve zlatém setu ztratili vedení a podlehli 15:17. „S hrou jsem spokojený, jenže třešnička na dortu prostě chybí," povídal po utkání brněnský stratég.

29.10.2013

Volejbal Brno porazil švýcarský Amriswil jednoznačně 3:0, ale ve zlatém setu ztratil vedení a podlehl 15:17.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

V rozhodující fázi celého dvojzápasu rozezlilo domácího kouče především nedodržení taktických pokynů. „Bylo jasně dané, že měl mečbol dohrávat Vlado Katona. Vyřešili jsme to špatnou přihrávkou, což je chyba. Dohrávat má hráč, který je stanovený," rozčiloval se Malán.

Ztráty dvoubodového vedení ve zlatém setu litoval také Michal Sládeček. „Jsou to strašné pocity, pokazili jsme si zápas sami. Konečně jsme hráli, co jsme si řekli, ale soupeř byl v koncovce šťastnější, vychytal tam jednou neskutečný míč a postoupil," soukal ze sebe brněnský nahrávač.

Jeho spoluhráči museli dohánět porážku z prvního vzájemného utkání, které překvapivě vyhrál Amriswil 3:0. Brňany nakopl k přesvědčivému výkonu první set, ve kterém zvládli vyrovnanou koncovku. Právě s nimi měli v předchozích zápasech značné problémy. „S porážkou v úvodním střetnutí jsme se srovnali dobře a celý zápas jsme měli hru pod kontrolou," těšilo Malána zlepšení oproti porážce z úvodního duelu.

Po vyřazení z Poháru CEV se Volejbal představí ve Vyzývacím poháru.

Volejbal Brno - Volley Amriswil 3:0

Sety: 23, 16, 21. Zlatý set: 15:17. Rozhodčí: Mocsnik (Maď.), Bloemhard (Luc.). Čas: 122 min. První zápas: 0:3,

- postupuje Amriswil, Brno bude pokračovat ve Vyzývacím poháru.

Autor: Martin Vymyslický