Brněnská paráda: Ditzel vyjel na Světovém poháru bronz

Cali, Brno – Země: Kolumbie: Město: Cali. Destinace, která se stává zaslíbená dráhovým cyklistům brněnské Dukly. Loni tam na Světovém poháru vybojoval bronz v keirinu Denis Špička, letos přilétla medailová zvěst po závodě na kilometr s pevným startem. Třetí příčku obsadil český reprezentant Filip Ditzel.

2.12.2011

Český reprezentant Filip Ditzel.Foto: archiv

Juniorský mistr světa z roku 2003 ve stejné disciplíně si připsal největší úspěch dosavadní kariéry. Navíc časem 1:02,009 minuty vymazal dosavadní český rekord Aloise Kaňkovského. „Filip závod pomaleji rozjel, ale potom stupňováním tempa dokázal svůj pomalejší start eliminovat a dospurtoval na třetím místě. Je to odměna za jeho výdrž, trpělivost a tréninkovou morálku po návratu před třemi lety,“ povídal reprezentační trenér českých sprinterů Petr Klimeš.

V týmovém sprintu si brněnské trio Adam Ptáčník, Denis Špička a Filip Ditzel dojelo výkonem 45,662 sekundy pro dvanácté místo. „Adam družstvo rozjel časem 18,38 sekundy, což je dnes pouze průměrný čas, Filip s Denisem na svých úsecích zajeli velmi slušně, ale na víc to nestačilo. Přitom od šestého místa Poláků nás dělila pouhá vteřina,“ doplnil Klimeš.

První den Světového poháru zasáhla do dění na velodromu v Cali i kompletní vytrvalecká část reprezentace. Milan Kadlec obsadil v bodovacím závodě devátou příčku. Jeho týmové kolegyni z pražské Dukly Lucii Záleské o jedno místo unikl postup z rozjížďky do finále scratche.

Janu Dostálovi patří po polovině vícebojařského omnia šestnácté místo. V letmém kole byl desátý, v bodovačce obsadil až předposlední 23. místo a ve vylučovací závodě vypadl jako třináctý. Program v Cali pokračuje druhý den vedle mužského také ženským omniem se Záleskou a keirinem, do něhož zasáhne Špička.

2.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

9

Boj o cyklisty v Brně. Další firma nabídne sdílená kola

Ondřej Němec.

Mistrovskou kocovinu tým ani majitel nedovolí, říká Ondřej Němec

Krvavý konec hádky: muž dostal pár facek, pomstil se kudlou do zad

Brno – Ke dvěma rozkmotřeným mužům museli v úterý odpoledne vyjíždět brněnští policisté do Horní ulice mezi brněnskými Štýřicemi a Bohunicemi. Původní slovní přestřelka totiž skončila pobodáním. „Podle svědků šlo o hádku. Mladší muž staršího profackoval a zřejmě považoval spor za ukončený. Jenže když se otočil, starší z dvojice ho bodl do zad,“ popsala případ policejní mluvčí Andrea Cejnková.

V Bosonohách povalí sudy do kopce. V Tišnově otevřou stezku hrdelního práva

Jižní Morava /TIP NA VÍKEND/ - Pětapadesát metrů do kopce za necelých třináct vteřin. Takový je rekord trati u myslivecké chaty v Bosonohách ve valení pivního sudu. Překonat ho opět zkusí závodníci již v sobotu. Diváci mohou podpořit své favority, po závodě je pro ně připravený doprovodný program. Soutěž Sudoval navíc letos slaví pětadvacet let od založení.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.