Brněnská paráda: Ditzel vyjel na Světovém poháru bronz

Cali, Brno – Země: Kolumbie: Město: Cali. Destinace, která se stává zaslíbená dráhovým cyklistům brněnské Dukly. Loni tam na Světovém poháru vybojoval bronz v keirinu Denis Špička, letos přilétla medailová zvěst po závodě na kilometr s pevným startem. Třetí příčku obsadil český reprezentant Filip Ditzel.

2.12.2011

Český reprezentant Filip Ditzel.Foto: archiv

Juniorský mistr světa z roku 2003 ve stejné disciplíně si připsal největší úspěch dosavadní kariéry. Navíc časem 1:02,009 minuty vymazal dosavadní český rekord Aloise Kaňkovského. „Filip závod pomaleji rozjel, ale potom stupňováním tempa dokázal svůj pomalejší start eliminovat a dospurtoval na třetím místě. Je to odměna za jeho výdrž, trpělivost a tréninkovou morálku po návratu před třemi lety,“ povídal reprezentační trenér českých sprinterů Petr Klimeš.

V týmovém sprintu si brněnské trio Adam Ptáčník, Denis Špička a Filip Ditzel dojelo výkonem 45,662 sekundy pro dvanácté místo. „Adam družstvo rozjel časem 18,38 sekundy, což je dnes pouze průměrný čas, Filip s Denisem na svých úsecích zajeli velmi slušně, ale na víc to nestačilo. Přitom od šestého místa Poláků nás dělila pouhá vteřina,“ doplnil Klimeš.

První den Světového poháru zasáhla do dění na velodromu v Cali i kompletní vytrvalecká část reprezentace. Milan Kadlec obsadil v bodovacím závodě devátou příčku. Jeho týmové kolegyni z pražské Dukly Lucii Záleské o jedno místo unikl postup z rozjížďky do finále scratche.

Janu Dostálovi patří po polovině vícebojařského omnia šestnácté místo. V letmém kole byl desátý, v bodovačce obsadil až předposlední 23. místo a ve vylučovací závodě vypadl jako třináctý. Program v Cali pokračuje druhý den vedle mužského také ženským omniem se Záleskou a keirinem, do něhož zasáhne Špička.

2.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

Bída na závěr chabého podzimu. Zbrojovka remizovala s Karvinou

Brno /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Zbrojovky v posledním podzimním utkání nejvyšší soutěže remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1. Skórovali Jan Šisler a v nastavení Lukáš Vraštil.

EXKLUZIVNĚ

Kempný si zvyká na dril v NHL: I na rozbruslení před zápasem se jedou bomby

Chicago, Brno /ROZHOVOR/ - Nasedl na vysněný kolotoč nejprestižnější hokejové soutěže světa, z kterého ani na chvíli nesmí vyskočit. Bývalý obránce brněnské Komety Michal Kempný vstřebává první zápasové dávky v NHL. Zatím odehrál dvacet utkání a už si vyzkoušel i dril tří zápasů v pěti dnech.