České mistryně doplatily především na špatnou střelbu, když košem skončil pouze každý jejich čtvrtý pokus. Postaraly se tak o největší debakl úvodního kola.

Brňanky v létě prošly po odchodu sedmi opor velkou obměnou kádru a na sehranosti týmu to bylo hodně znát. V první čtvrtině sice ještě částečně držely s favorizovaným soupeřem krok, od druhé desetiminutovky však hodně kazily a jejich ztráta se stále prohlubovala až na konečných 45 bodů.

Vrcholem byla třetí čtvrtina, v níž Brňanky zaznamenaly jen šest bodů a za téměř osm minut daly jediný koš. Jejich úspěšnost střelby klesla v tu chvíli na katastrofálních 25 procent. V poslední části si 12 body bilanci alespoň trochu vylepšily.

Zatímco na domácí straně zářilo hned několik hráček v čele s Masciadriovou, která jen v první půli dala tři trojky a celkem nasbírala 17 bodů, za hosty snesla přísnější měřítko jen Američanka Fordová. A to jen v prvním poločase, v němž zaznamenala deset bodů. Poté ji za rozhodnutého stavu trenér Jan Bobrovský šetřil. Snažila se i černohorská rozehrávačka Škerovičová, která tvořila hru a překvapivě byla nejlépe doskakující hráčkou zápasu s 13 doskoky.

Schio - Frisco Sika Brno 89:44 (23:15, 42:26, 63:32)
Evropská liga basketbalistek - skupina D:
Nejvíce bodů: Masciadriová 17, Macchiová 16, McCarvilleová 15, Yacoubou-Dehouiová 13, Nadalinová 10 - Halvarssonová 12, Eldebrinková 11, Fordová 10, Hanušová 5. Fauly: 21:10. Trestné hody: 6/5 - 15/12. Trojky: 8:2.