Brněnské basketbalistky vstoupily do Euroligy debaklem

Schio - Basketbalistky Frisco Sika Brno vstoupily do Evropské ligy na půdě italského Schia vysokou porážkou 44:89.

28.10.2010

Basketbalistka Alena Hanušová (uprostřed).Foto: DENÍK/Jan Jelínek

České mistryně doplatily především na špatnou střelbu, když košem skončil pouze každý jejich čtvrtý pokus. Postaraly se tak o největší debakl úvodního kola.

Brňanky v létě prošly po odchodu sedmi opor velkou obměnou kádru a na sehranosti týmu to bylo hodně znát. V první čtvrtině sice ještě částečně držely s favorizovaným soupeřem krok, od druhé desetiminutovky však hodně kazily a jejich ztráta se stále prohlubovala až na konečných 45 bodů.

Vrcholem byla třetí čtvrtina, v níž Brňanky zaznamenaly jen šest bodů a za téměř osm minut daly jediný koš. Jejich úspěšnost střelby klesla v tu chvíli na katastrofálních 25 procent. V poslední části si 12 body bilanci alespoň trochu vylepšily.

Zatímco na domácí straně zářilo hned několik hráček v čele s Masciadriovou, která jen v první půli dala tři trojky a celkem nasbírala 17 bodů, za hosty snesla přísnější měřítko jen Američanka Fordová. A to jen v prvním poločase, v němž zaznamenala deset bodů. Poté ji za rozhodnutého stavu trenér Jan Bobrovský šetřil. Snažila se i černohorská rozehrávačka Škerovičová, která tvořila hru a překvapivě byla nejlépe doskakující hráčkou zápasu s 13 doskoky.

Schio - Frisco Sika Brno 89:44 (23:15, 42:26, 63:32)
Evropská liga basketbalistek - skupina D:
Nejvíce bodů: Masciadriová 17, Macchiová 16, McCarvilleová 15, Yacoubou-Dehouiová 13, Nadalinová 10 - Halvarssonová 12, Eldebrinková 11, Fordová 10, Hanušová 5. Fauly: 21:10. Trestné hody: 6/5 - 15/12. Trojky: 8:2.

Autor: ČTK

28.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Bída na závěr chabého podzimu. Zbrojovka remizovala s Karvinou

Brno /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Zbrojovky v posledním podzimním utkání nejvyšší soutěže remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1. Skórovali Jan Šisler a v nastavení Lukáš Vraštil.

EXKLUZIVNĚ

Kempný si zvyká na dril v NHL: I na rozbruslení před zápasem se jedou bomby

Chicago, Brno /ROZHOVOR/ - Nasedl na vysněný kolotoč nejprestižnější hokejové soutěže světa, z kterého ani na chvíli nesmí vyskočit. Bývalý obránce brněnské Komety Michal Kempný vstřebává první zápasové dávky v NHL. Zatím odehrál dvacet utkání a už si vyzkoušel i dril tří zápasů v pěti dnech.