Brněnští basketbalisté zkolabovali v závěru

Brno – Jako běžec, který zabral hned od startu, v polovině závodu si vytvořil velký náskok, ale v závěru zpomalil a těsně před cílem ho soupeř předběhl. Asi takhle si můžou připadat hráči Basketballu Brno, kteří v Mattoni NBL na domácí půdě prohráli důležitý souboj o play off. Svěřenci trenéra Mariana Svobody podlehli pražskému USK 75:77.

21.2.2010 4

Basketball Brno. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Duel s jedním ze soupeřů o účast ve vyřazovací části soutěže Brňané ztratili málo vídaným způsobem. Ještě v poločase totiž vedli o jedenadvacet bodů a na palubovce jednoznačně vládli. „Prohrát takový zápas, to je vážně velké umění,“ ironicky glosoval průběh utkání kapitán Basketballu Jiří Černošek.

Právě on se přimotal k rozhodujícímu okamžiku utkání. Tři vteřiny před koncem byl stav 75:75, jenže hostující Vocetka dokázal ještě před sirénou dostat míč do koše. „Měl jsem ho hlídat, ale pak se tam objevil úplně volný hráč, musel jsem ho přebrat,“ popsal situaci Černošek. „Ale mělo být dávno hotovo. V druhé půli nám úplně odešla střelba, já sám jsem nedal čtyři jasné trojky,“ dodal sebekriticky brněnský kapitán.

Jeho týmu se v prvním poločase podařilo ubránit oba tahouny Pražanů – střelce McKaye a výborně doskakujícího pivota Forda. Po přestávce to bylo ale právě naopak. „Tyhle dvě individuality nakonec rozhodly, přestože jsme se na ně důkladně připravovali. Měli jsme velký náskok a zbytečně jsme se báli o výsledek,“ zhodnotil utkání brněnský kouč Svoboda.

Brňané ztrácejí na deváté pozici jedno místo na účast ve vyřazovacích bojích. Osmý Kolín na ně má náskok dvou bodů. „Do konce základní části zbývá ještě třináct zápasů, ale tahle prohra je velký průšvih. V Brně se od začátku počítalo s play off. Každý den se sám sebe ptám, proč hrajeme tak špatně, ale odpověď jsem zatím nenašel. Máme spoustu zkušených hráčů, to se mělo někde projevit. Všichni jsme z průběhu sezony zdrcení. Teď musíme porazit některého ze silných soupeřů,“ prohlásil Černošek.

Basketball Brno – USK Praha 75:77
Čtvrtiny: 27:21, 19:4, 16:28, 13:24. Body: Sedmák 19, Meno 14, Reinberger 10 – McKay 26, Ford 16, Kotas 15. Fauly: 16:18, TH: 17/10:10/5. Trojky: 5:8. Doskoky: 36:32. Diváci: 450.

Autor: Jiří Ševčík

21.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 4

AKTUALIZUJEME

Ve vlaku na brněnském nádraží se střílelo. U Malé Ameriky cvičily aktivní zálohy

Brno – Posily! Ozbrojený útočník! Výkřiky a výstřely se nesly v sobotu okolím brněnské Malé Ameriky. Ozbrojené zálohy na tamních kolejích trénovaly, jak se chovat při nečekaných situacích, které jejich členy mohou potkat při rutinních konrolách cestujících.

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.