Brněnští házenkáři slaví první výhru

Brno - Kvalitní ofenziva, pořádné nasazení a výborný výkon brankáře Schwarzera. Tři klíčové faktory přinesly házenkářům KP Brno první letošní body do extraligové tabulky.

26.9.2010 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Po porážkách od Karviné a Lovosic si svěřenci trenéra Zdeňka Missbacha ve třetím kole nejvyšší soutěže připsali výhru, když na domácí palubovce porazili Kopřivnici vysokým rozdílem 40:23.

Brňané si už na začátku utkání vytvořili solidní náskok, který se jim podařilo do konce prvního poločasu navýšit na dvanáct branek. Královopolští házenkáři ve druhé půli jen udržovali pohodlné vedení a suverénním výkonem si došli pro první vítězství v sezoně.

O čtyřicet branek v síti Kopřivnice se největším díle přičinilo kvarteto Muškát, Chýlek, Hastík a Hubáček – každý z nich vstřelil pět gólů.

Příští týden se Brňané ve čtvrtém extraligovém kole představí na palubovce Jičína.

Výsledek 3. kola extraligy házenkářů:

Královo Pole – Kopřivnice 40:23 (19:7)

Nejvíce branek: Muškát, Chýlek a Hastík po 5, Hubáček 5/1 – Krčmář 4, Asppridis a Gřes oba 3/1. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/2. Vyloučení: 2:7. ČK: Kichner (Kopřivnice). Diváci: 400.

Snad budou na řadě jiní. Další koláče by mě zruinovaly, smál se oslavenec Němec

Brno – Ráno donesl do brněnské kabiny koláč jako zápisné. A večer hokejový útočník Vojtěch Němec oslavil narozeniny se spoluhráči domácím extraligovým vítězstvím 4:3 nad Hradcem Králové. „Jsem zase o rok starší a je super, že jsme po dlouhé době vyhráli, splnilo se mi přání," povídal jedenatřicetiletý centr Němec.