Brněnští volejbalisté bez opor vzali suverénní liberecké Dukle jen set

Liberec, Brno – Ani brněnští volejbalisté neohrozili letošní šňůru libereckého celku bez porážky v domácí extralize. V sobotním čtrnáctém kole sice Jihomoravané urvali proti velkému favoritovi aspoň set, ale na víc než porážku 1:3 to nestačilo.

18.1.2015

Ilustrační.Foto: DENÍK/Jan Škvára

„Liberec nehrál moc dobře a myslím si, že jsme předvedli statečný výkon. Chvílemi jsme mohli pomýšlet i na bod, ale bohužel jsme to nedotáhli," hodnotil duel brněnský trenér Ondřej Marek.

Jeho tým přijel na sever Čech bez dvou zkušených opor Martina Klapala a Jana Muroně. Proti Liberci si Brňané po dlouhé pauze nejlépe vedli ve třetím setu, který i díky odvážné hře na podání a na útoku vyhráli 25:17. Za mohutného povzbuzování osmi stovek diváků ale domácí ve čtvrté sadě opět zabrali a došli si pro plný bodový zisk. V základní části prohrála liberecká Dukla naposledy 2. listopadu 2013 s Ostravou.

Brňany při absenci dvou opor táhl jako kapitán Luboš Smrčina, který v utkání zaznamenal dvacet bodů. „Rozhodl hlavně servis. Liberec je kvalitní, vyrovnaný tým, kde kdokoliv může nahradit kohokoliv. Zatím na něj nemáme, ale myslím si, že to byl pro diváky dobrý zápas," ocenil kvalitu utkání.

Volejbal Brno je v tabulce nadále na desátém místě, Liberec vede s šestibodovým náskokem na Karlovarsko. V dalším extraligovém zápase se svěřenci trenéra Marka představí příští pondělí deset minut po osmé večer na domácí palubovce proti pátému Zlínu.

Dukla Liberec  - Volejbal Brno 3:1

Sety: 23, 22, –17, 18. Nejvíc bodů: Patucha 16, T. Kriško 15, Zajíček 12 – Smrčina 20, Pražák 15, Zmrhal 12. Rozhodčí: Kamil Renčín a Jakub Kovařík. Diváci: 800.

Sestava Brna: Hruška, Žaba, Kubalec, Smrčina, Pražák. Libero: Castello. Střídali: Licek, Rychecký.

Útočník podle obžaloby zrovna znásilňoval jeho přítelkyni. On jen seděl vedle

Brno - Svazování, bití, dušení a znásilnění si podle obžaloby v březnu loňského roku prožila oběť šestatřicetiletého Jana Eliáše v jednom z brněnských bytů. Případ v pátek znovu projednával Krajský soud v Brně. Celé události měla přihlížet trojice mužů, včetně přítele oběti. Ten vypověděl, že všichni se naprosto báli ženu jakkoli bránit a celou noc raději seděli na pohovce a sledovali, co se děje.

Nové trolejbusy překonají i místa bez trolejí. Na baterie ujedou až 10 kilometrů

Brno – Až dělníci rozkopou a přeruší elektrické vedení ve Veveří nebo Údolní ulici, cestující městskou hromadnou dopravou nemusí omezovat pohyb trolejbusy. Brněnský dopravní podnik totiž plánuje koupit deset vozů, které využívají k pohonu také energii z baterií. Cestující v nich tak projedou i místy, kde nevedou troleje.

Na Plese jako Brno si lidé užijí Farnou a candáta. Letovice ovládnou piráti

Jižní Morava /TIP NA VÍKEND/ - Tři a půl tisíce porcí jídla, tři sta lahví šampaňského a třicet tisíc živých květin. Letošní Ples jako Brno přivítá přes šest set hostů v sobotu v osm hodin večer ve Fait Gallery v Brně. Program je podle slov organizátorů tento rok nejbohatší za posledních několik let.