Brno potřetí prohrálo. Mladý tým podlehl tlaku Ostravy

Brno /FOTOGALERIE/ - Ani na třetí pokus se volejbalisté RWE Brno nedočkali extraligového vítězství, když ve čtvrtek večer podlehli na domácí palubovce Ostravě 0:3 na sety.

8.10.2009 4
7 fotografií
Volejbalisté RWE Brno (v modrém).

Volejbalisté RWE Brno (v modrém). Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

„Ostrava byla lepší v útoku, na servisu i na přihrávce, takže je to pro ně jednoznačné vítězství,“ říkal po utkání zklamaně trenér domácích Aleš Broulík.

V úvodu prvního a druhého setu Brňané soupeři dokázali vždy bodově odskočit, ale s ostravským favoritem v koncovkách nedokázali udržet krok. První set vyzněl 20:25 pro Severomoravany, druhý potom rozdílem osmi bodů 17:25. „S dnešním výsledkem jsem spokojený. To, co jsme si řekli, tak jsme dokázali splnit,“ povídal spokojený trenér Ostravy Jaroslav Tomáš.

Ostrava si zkušeně hlídala náskok a v koncovkách her nedopustila překvapení. „Soupeř přidal a začal tlačit. My jsme ten tlak nezvládli,“ doplnil Broulík. V závěrečném setu dokázali hráči RWE uhrát devatenáct bodů a Ostrava si z Brna odvezla plný bodový zisk. „Zradil nás servis a příjem,“ kroutil hlavou kapitán Brna Martin Hroch.

Brno také vyřešilo trenérskou otázku. U týmu zůstane Aleš Broulík, protože příchod Olega Petroviče Antropova není možný z důvodu zdravotních potíží ruského kouče.

Autor: Marek Těšík

8.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 4

Martin Fenin se s fotbalisty Zbrojovky připravoval od listopadu loňského roku.

Fenina trápí operované rameno, ve Zbrojovce zatím končí. Nechci být přítěž, říká

Areál Jaselských kasáren v Brně. Ilustrační foto.
2

Jaselská kasárna: snaha o dohodu padla kvůli pozemkům pro natáčení humoresek

Studio České televize v Běhounské ulici nahradí kavárna, restaurace a kanceláře

Brno – V přízemí restaurace a kavárna s výhledem na Jakubské náměstí, od třetího patra kanceláře. Majitel domu v Běhounské ulici v Brně, který loni opustila Česká televize, plánuje první úpravy. „Chceme nabízet administrativní prostory pro mladé kreativní a technologické firmy," sdělil jednatel firmy Swantonfield, která dům vlastní, Josef Vojta.

Poraněné děti: silnici mezi Rosicemi a Říčany uzavřela ledovka a nehoda tří aut

Říčany – Silnicí mezi Rosicemi a Říčany řidiči v úterý od půl páté odpoledne neprojedou. Dopravu zkomplikovala nehoda tří aut a velká ledovka. Záchranáři z místa odvezli dvě lehce zraněné děti a dva dospělé.

Za pokus o vraždu družky nožem dostal 12 let. Bodla se sama, tvrdí stále

Brno – S trestem dvanáct let vězení za pokus o vraždu odcházel v úterý od Krajského soudu v Brně Josef Švancara. Byl odsouzený za to, že loni v červenci ve svém domě v obci na Znojemsku bodl družku do hrudi. „O ničem nevím, musela si to udělat sama," hájil se u soudu. Po vynesení rozsudku se muž na místě odvolal.