Brno slavilo až po pěti setech

Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnské volejbalistky se ve 12. extraligovém kole proti Olympu Praha na dva body natrápily. VK KP Brno vedlo v sobotu večer nad čtvrtým týmem tabulky už 2:0, ale vítězství Brňanky vydřely až v pětisetové bitvě.

28.11.2009
13 fotografií
Brněnské volejbalistky vydřely proti Olympu Praha dva body.

Brněnské volejbalistky vydřely proti Olympu Praha dva body.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

„Udělali jsme zápas zbytečně dramatický. Když vyhrajeme první dva sety, tak nemůžeme jít až do tie-breaku,“ říkala po utkání brněnská nahrávačka Šárka Kubínová.

Brno mělo zápas skvěle rozehraný. Po výsledcích 25:21 a 28:26 vše nasvědčovalo pohodlnému vítězství. Třetí a čtvrtý set ale Olymp Královopolankám sebral a zápas tak dotáhl do zkrácené hry. „První set byl v pořádku. Dostali jsme Olymp do úzkých, ale od druhého setu byl lepší soupeř. Měli jsme problém na přihrávce. Stále se nám nedařilo, i když jsme točili hráčky. V závěru jsme ale měli víc štěstí v koncovce,“ usmíval se trenér vítězného družstva Ondřej Marek, který proti nepříznivému stavu bojoval mícháním brněnské sestavy.

Pražanky předvedly na palubovce haly ve Vodově ulici zodpovědný výkon. Téměř se vyvarovaly nevynucených chyb, na které naopak doplácelo méně zkušené Brno. „Až na první set to byl vyrovnaný zápas. Brno mělo ale pevnější nervy v koncovce. Všechny zápasy, které jsme prohráli, kromě Prostějova, byly až v tie-breaku,“ komentovala blokařka pražského celku Anna Kallistová.

Ve zkrácené hře, do té doby bezchybný Olymp, dvakrát neuspěl v útoku. K tomu přidal ještě špatně přijatý servis a daroval domácímu týmu postupně tři mečboly, z nichž ten poslední Brno využilo. „Závěr zápasu jsme zvládli větší vůlí po vítězství,“ oddechl spokojený si kouč Marek.

Autor: Marek Těšík