Brnu dál vládne Imos. Poslední minuty ale patřily Valosunu

Brno – Pozice basketbalových vládkyň Brna se neotřásla. Imos znovu přehrál Valosun na domácí palubovce o čtrnáct bodů 78:64. Přesto po konci zápasu nepanovala radost ani na straně vítězného týmu. „V závěru jsme si nechaly dát hrozně moc bodů. Bylo to našimi chyby z nepozornosti," kroutila hlavou domácí opora Tereza Pecková.

6.10.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Hráčky kouče Jana Bobrovského vedly ve třetí čtvrtině až o devatenáct bodů. „Šlo o jednoznačné utkání, jenže jsme v poslední části výrazně polevili," prohlásil dlouholetý kouč celku ze Žabovřesk.

Domácí tým prohrál poslední čtvrtinu 13:25, což připomnělo dvě porážky z úvodních zápasů sezony. „Už jsme se tolik nesoustředily. Mrzí nás to, to se nám nesmí stávat. Ani pro diváky to nebylo hezké," uznala reprezentantka Pecková.

Valosun šel do derby s ambicemi na zrušení dominance Imosu. Předchozí čtyři zápasy vyhrál a do zápasu šel z druhé příčky se stejným bodovým ziskem jako úřadující mistr USK. „Je jedno, z kolikátého místa do zápasu jdeme. Hrály jsme s lehčími soupeři. Tahle porážka mě mrzí, protože jsme si tentokrát věřily," prohlásila nejpilnější střelkyně na straně Valosunu Eva Mrhálková, která nastřílela 21 bodů.

To bylo o dva víc, než nejúspěšnější hráčka Imosu Američanka Ashley Keyová s 19 body. Domácím Žabinám stále chyběla zraněná slovenská Ivana Jalčová. Tři čtvrtiny zápasu tak musela na rozehrávce odehrát Veronika Vlková. „Ještě na to není tolik zvyklá. Naši poslední čtvrtinu ovlivnila i neúčast nějaké vůdčí osobnosti, která by nás na palubovce uklidnila," prohlásila Pecková.

„Druhá rozehrávačka nám chybí. Doufám, že Jalčová už bude v dalších zápasech k dispozici," povídal Bobrovský.

Valosun této absence nevyužil. „Můžeme si za to samy. Ve druhé čtvrtině jsme byly hrozně děravé. Třeba se nám to podaří doma," prohlásila Mrhálková.

Výraznou stopu v tomto kole zanechal i třetí brněnský celek SŠMH. Ovšem negativní. Nachomýtl se k nejvýraznějšímu bodovému přídělu sezony, když s VŠ Praha prohrál 54:116. Vítězky překonaly počiny USK, středečního soupeře. „Je fakt, že nám se teď moc nedaří a ony každého poráží o šedesát bodů. Budeme bojovat, ať z toho není ostuda," prohlásila před nadcházejícím šlágrem ligy Pecková.

6.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Dokončují nové kluziště v Řícmanicích. Dostane ho obec

Brno – Na nové ledové ploše se projedou řícmaničtí zájemci o bruslení už po Novém roce. Plánované kluziště dělníci v současnosti dokončují. Mimo zimní sezonu poslouží prostor jako víceúčelové hřiště pro volejbal, fotbal, badminton, tenis a další sporty.

OBRAZEM: Nejvíce potíží v rozjezdech mají revizoři mezi druhou a třetí ranní

Brno – Až devět set lidí dokáží zkontrolovat revizoři brněnského dopravního podniku při rozsáhlém zátahu v nočních linkách, takzvaných rozjezdech. Podobné akce dělají přibližně dva až třikrát měsíčně. Naposledy jízdenky cestujících kontrolovali v noci na neděli.

Divočina v lomu Hády. Studentka navrhla les místo odkladiště

Brno – Jako malá chodívala s rodiči na procházky přírodou. Záliba spolu s touhou měnit svět okolo sebe nakonec rozhodla při výběru oboru studia. Díky tomu se nyní sedmadvacetiletá Pavla Kratochvílová dostala k zahradní a krajinářské architektuře na Mendelově univerzitě. V závěru studia zvítězila v soutěži diplomových prací s tématy životního prostředí. Jako tu nejlepší z dvaceti přihlášených ji ocenila odborná porota minulý měsíc.