Buldoci: čtvrtfinálový konec. Už poosmé v řadě

Brno - Florbalisté Bulldogs Brno opět vypadli hned v prvním kole play off. S Vítkovicemi prohráli jasně 0:4 na zápasy.

17.3.2013
7 fotografií

Florbalisté Bulldogs Brno v utkání s Vítkovicemi.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Florbalisté brněnských Buldoků si ve čtvrtém čtvrtfinálovém zápase s Vítkovicemi prodloužili sezonu. Ale jen o 59 vteřin. Časomíra ukrojila z prodloužení necelou minutu a Severomoravané vstřelili postupový gól. Utkání vyhráli 3:2, navázali na sobotní těsnou výhru 4:3 a sérii ovládli jasně 4:0 na zápasy. Jihomoravané ani na osmý pokus v řadě neotevřeli semifinálovou­ bránu.

Dva víkendové zápasy na domácí palubovce vypadaly úplně jinak než ty ostravské minulý týden. „Je to škoda, bohužel měli kluci Vítkovice v hlavách a šlo jen o to, překonat ostych vůči nim. To se sice v domácích zápasech podařilo, bohužel to ani jednou nestačilo na vítězství," prohlásil trenér Buldoků Jan Nizner.

Ostravané si Brno jako soupeře pro čtvrtfinále vybrali sami. Tento recept se jim v minulých dvou sezonách osvědčil. „Jsem hodně naštvaný na systém, který umožní všem spekulovat, kdo se s kým utká v play off," podotkl brněnský útočník Ondřej Fabián.

V domácím prostředí si ale Jihomoravané spravili renomé. „Pro nás bylo hrozně těžké si zvyknout na povrch. Oproti našemu se hodně liší," prohlásil vítkovický forvard Tomáš Sladký.

Buldokům skončila sezona v tradičním období. Mladý a perspektivní tým bude mít šanci na zlomení čtvrtfinálového prokletí v příští sezoně. Má u toho být i současný kouč. „Výsledky jsme měli horší, než jsme mohli mít. Jsem tedy zklamaný. Na druhou stranu cítím, že u Buldoků mám rozdělanou práci a chci pokračovat dál. Ten rok byl málo. Potřebuju si teď dát dohromady poznatky ze sezony a zamyslet se spolu s kolegy nad tím, jak dál," řekl bývalý hokejový trenér Nizner.

Zájem o další florbalová představení určitě bude. Stejně jako v obou víkendových zápasech. „Divákům patří velký dík. Byli opravdu skvělí," poznamenal Fabián na adresu fanoušků, kteří chodí na brněnské zápasy v průměru v nejhojnějším počtu v nejvyšší domácí soutěži.

V neděli viděli drama. Vítkovice po první třetině vedly, ale stav otočili Žižka a Fuchs. Postup zajistil Ostravanům Sladký, který v 55. minutě vyrovnal a i rozhodl nastavení.

ČTVRTFINÁLE V BRNĚ

3. ZÁPAS (sobota)

Bulldogs Brno – 1. SC Vítkovice 3:4 (1:2, 0:0, 2:2).

Branky: 8. J. Koutný, 45. Fuchs, 48. Kostka – 10. a 51. Tokoš, 20. Hubálek, 60. Kološ.

4. ZÁPAS (neděle)

Bulldogs Brno – 1. SC Vítkovice 2:3 pr. (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1).

Branky: 31. Žižka, 41. Fuchs – 55. a 61. Sladký, 9. Matúš.

Konečný stav série: 0:4.

Fabián: Výběr soupeře jenom nahrál spekulacím

Brno – Po čtvrtfinálovém konci a dvou víkendových porážkách od Vítkovic i v domácím prostředí si florbalový útočník brněnských Buldoků pochvaloval aspoň atmosféru. „Diváci byli konečně fanoušci," hlásil Ondřej Fabián.

Potrápili jste Vítkovice až v domácím prostředí. Proč?

Takhle se hraje play off. Ve dvou domácích utkáních jsme se hodně zlepšili. Zaměřili jsme se na obranu a nepouštěli jsme soupeře tolik do šancí. Dva zápasy byly vyrovnané, podlehli jsme jen o gól.

Co nejvíc ovlivnilo sezonu, kterou jste začali hodně špatně?

Celou dobu jsme se vymlouvali na los, tak bych to hodil zase na něj. (úsměv)

A co výběr soupeřů pro čtvrtfinále?

Má zabránit spekulacím, stal se opak. Vítkovice prohrály poslední utkání, Tatranu zase vybírali soupeře fanoušci. Ale to už nemá cenu komentovat.

Atmosféra v hale byla parádní. Jak jste ji vnímal?

Divákům musím poděkovat. Byli skvělí. Konečně byli fanoušci, svůj kotel tu měly i Vítkovice, což hodně pomohlo. Děkujeme.

O florbal je velký divácký zájem.

Děláme pro fanoušky akce. Třeba teď nás přišel podpořit i motocyklový jezdec Karel Abraham.

Lákáte lidi kolem sebe na zápasy?

Kamarády a známé určitě. Rozdávám lístky, co můžu. Ale neházím letáky jako Večerníček.

17.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

1

V brněnském babyboxu našli holčičku. Pupečník měla zavázaný provázkem na buřty

Před třemi lety se Miroslav Donutil a jeho syn Martin na scéně Divadla Husy na provázku setkali poprvé – v inscenaci Amadeus. Letos jejich herecké partneření pokračuje. Provázek uvede v premiéře inscenaci skandální hry Král Ubu.
9

Ubu králem aneb Donutilové se opět setkávají. Na scéně Husy na provázku

OBRAZEM: Lidé si připomněli oběti totality. Na pozůstatcích popraviště

Brno /VIDEO/ – Památku obětí totalit uctili lidé při pietním aktu na nádvoří bývalé věznice. K popravišti položili květiny i svíčky.

Obávaný dům v Žabovřeskách? Po protestech lidí chce radnice pozemek zpět

Brno – Sedmi stovkám lidí, kteří podepsali petici proti stavbě bytového domu v brněnské Plovdivské ulici, svitla naděje na úspěch. Bývalou výměníkovou stanici, na jejímž místě developer plánoval stavět byty, od něj chtějí získat žabovřeští radní. Rozhodli se tak po protestech obyvatel místního sídliště, o nichž už Brněnský deník Rovnost informoval.

Brněnská vlčice jede na líbánky do Ruska. Město ji darovalo moskevské zoo

Brno – Na osmnáct set kilometrů dlouhou cestu se vypraví samice vlka hřivnatého z brněnské zoo.

Na jízdu v cizím autě se posilnil alkoholem a drogami. Neměl ani řidičský průkaz

Brno /VIDEO/ - Kličkující Škoda Felicia upoutala pozornost policistů z oddělení hlídkové služby v brněnské ulici Tuřanka. Poté, co auto zastavili, vystoupil jedenadvacetiletý řidič a předložil doklady. Chyběl ovšem řidičský průkaz.