Buldoci podlehli mistrovi až po nájezdech

Brno /FOTOGALERIE, UVNITŘ ROZHOVOR/ - Více než pětileté čekání brněnských florbalistů na vítězství proti Střešovicím trvá i nadále. V pondělí prohráli 1:2

10.1.2011

Ullmann (Střešovice), Brich (Bulldogs).Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Dvakrát byli blízko velkému úspěchu, ale vždy kousek chyběl… Pondělní extraligový zápas mezi florbalisty Bulldogs Brno a Tatranem Střešovice útočil na rekordní diváckou návštěvu v základní části i prolomení více než pětiletého čekání na vítězství nad třináctinásobným mistrem.

V prvním případě chybělo šedesát diváků, ve druhém ještě jeden míček v síti hostujícího gólmana. Jihomoravský klub podlehl Pražanům 1:2 po samostatných nájezdech. „Dostat od Tatranu jen jeden gól je potěšující. V obraně jsme hráli velice dobře. Jen nás tentokrát zklamal rychlý přechod do útoku, takže jsme soupeře nedokázali pořádně zatlačit před parádní diváckou atmosférou,“ uvedl brněnský trenér Filip Vítek. „Dnes šlo spíše o vydřené a vybojované vítězství. Z obou stran to byla spíše bitva než florbal,“ doplnil kouč Tatranu Jiří Šlatoplet.

Buldoci byli blízko úspěchu v polovině zápasu, kdy se trefil domácí Ondřej Veselý. Trefa nejproduktivnějšího hráče brněnského klubu znamenala vedení 1:0, které mohli Buldoci ještě několikrát navýšit. Místo toho ale stihly Střešovice do konce druhého poločasu vyrovnat. „Byli jsme možná trochu nervózní a chybělo nám trochu více štěstí,“ přemýšlel nad příčinami neúspěchu jediný brněnský střelec a vyhlášený nejlepší hráč utkání.

Po šedesáti minutách tak na světelné tabuli svítilo nerozhodné skóre 1:1 a když ani v prodloužení se jeden z týmů netrefil, rozhodovaly až samostatné nájezdy.

V nich ukázaly zkušenosti reprezentanti ve střešovickém dresu znojemský Milan Fridrich a Milan Garčar, kteří se proti Buldokovi Lukáši Bábíčkovi nemýlili. Na druhé straně neuspěli Martin Koutný a Luděk Ondráček.

A to ani když v brance úřadujícího šampiona nestála dlouholetá opora Tomáš Kafka, který odešel do Švédska,; nýbrž dlouholetá dvojka Martin Zich. „Bez Kafky a jeho zkušeností jsou poloviční. O to víc jsem věřil, že uspějeme v nájezdech,“ uvedl jediný střelec branky Buldoků.

Brňané se po porážce drží na šestém místě s 21 body. Jejich soupeř se díky vítězství posunul opět s 34 body do čela extraligy, kde má jednobodový náskok na druhou Mladou Boleslav.

„Letos je docela jedno, jestli skončíme pátí nebo osmí, protože první čtyři týmy si vybírají soupeře do prvního kola play off. Jde spíš o to, abychom se před koncem základní části dostali do formy,“ vysvětloval Veselý.

Bulldogs Brno – Tatran Střešovice 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 25. O. Veselý – 36. Richter, rozhodující sam. nájezd Garčar.

Veselý: Pro takové zápasy se hraje florbal

Brno /ROZHOVOR/ – Přihrávka ze středu hřiště, střela z první a míček se třepetá v síťce. Ukázková bomba brněnského útočníka Ondřeje Veselého poslala florbalisty Bulldogs do vedení v pondělním extraligovém zápase proti úřadujícímu mistrovi Tatranu Střešovice. Veselého zásah byl ale nakonec jedinou trefou jihomoravského celku, který nakonec podlehl 1:2 na nájezdy.

Co chybělo k tomu, abyste po pěti letech porazili v extralize Tatran?
Hlavně asi síly. Většinu zápasu jsme hráli na dvě lajny, takže první dvě třetiny jsme ještě byli v tempu. Na konci utkání jsme ale ztráceli. Duel měl nadstandardní tem­po.

Jak hodnotíte bod proti mistrovi?
Určitě je cenný, ale mohli jsme jich mít ještě víc. Je to škoda, navíc před takovou fantastickou diváckou návštěvou. Dnes byla atmosféra opravdu suprová, pro takové zápasy se hraje florbal.

Publikum vás hnalo i v prodloužení. Jaké jste měli pokyny od trenér, spíš bránit nebo útočit?
Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, proto jsme se tlačili do útoku, což se nám ale s chybějícími silami příliš nedařilo. Soupeř byl všude rychlejší, zatímco my jsme mleli z posledního. Jen škoda nepovedených nájezdů, tam už to bylo vabank.

Tatran opustila v prosinci dlouholetá opora a reprezentační brankář Tomáš Kafka. Věřili jste si více v nájezdech?
Určitě. Doufal jsem, že souboje jeden proti jednomu zvládneme a vybojujeme druhý bod. Bohužel to nevyšlo.

Autor: Tomáš Valaškovčák

10.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Za zločin přišel trest: Zbrojovku čeká boj o udržení

Brno /INFOGRAFIKA/ - Pro vedení brněnského fotbalového klubu přichází po zpackaném podzimu rozhodující fáze sezony. V zimní přestávce potřebuje Zbrojovka ulovit posily, které ji zvednou ze čtrnácté pozice v první lize.

AKTUALIZUJEME

Přítele své sestry střelil do obličeje, úmyslně, tvrdí obžaloba

Brno - Přítele své sestry střelil jednadvacetiletý muž v Cetkovicích na Blanensku podle obžaloby do obličeje, u brněnského krajského soudu se v úterý zpovídá z pokusu o vraždu. Mladíkovi hrozí 10 až 18 let vězení. Muž popírá, že by střílel úmyslně. Poškozený a jeho matka žádají jako odškodné celkem 11 milionů korun.