Buldoci podlehli mistrovi. Zlomila je třetí třetina

Brno /FOTOGALERIE/ - Bez bodu, ale s dobrým pocitem. Florbalisté Bulldogs Brno sice v sobotu doma podlehli úřadujícím extraligovým šampionům z Vítkovic 4:7, přesto byli se svým výkonem spokojení.

29.11.2009
9 fotografií

Florbalisté Bulldogs Brno podlehli úřadujícím extraligovým šampionům z Vítkovic 4:7.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Buldoci do zápasu nemohli nasadit nejsilnější sestavu. „Máme několik nemocných hráčů, takže jsme museli povolat pár kluků z béčka. I tak jsem byl s naším výkonem spokojený. Utkání jsme zvládli dobře a snad na to dokážeme navázat v dalších zápasech,“ řekl kapitán Brna Michal Kotlas.

O vítězi rozhodla až poslední třetina, ve které šanci Buldoků na body zlomily tři góly soupeře. „První dvě třetiny jsme hráli s mistrem vyrovnaně. Utkání jsme ztratili až v poslední třetině. Dostali jsme hloupý šestý gól, když jsme se moc vysunuli dopředu a pak z protiútoku nás soupeř potrestal,“ litoval Kotlas. „Kdybychom hráli ke konci více koncentrovaně, mohlo to dopadnout jinak. Pro nás lépe,“ dodal.

Zápas byl také dobrou zkouškou hry v nestejném počtu florbalistů na hřišti. Oba týmy dokázaly využít po dvou přesilovkách. „Na posledních trénincích jsme se jejich nácviku hodně věnovali. Je vidět, že to k něčemu bylo,“ byl spokojený kapitán Brna, že se jemu i spoluhráčům dařily přesilovkové kombinace.

Buldoci nyní koncentrují síly na zítřejší semifinálový pohárový zápas proti pražskému Future. „Bude to dobrá zkouška na vyřazovací zápasy. Hlavně naši mladí kluci si mohou vyzkoušet zápasy, ve kterých jde o vše,“ vysvětlil Kotlas. „Když už jsme se dostali tak daleko, byla by škoda prohrát,“ dodal.

Bulldogs Brno – Vítkovice 4:7 (1:1, 3:3, 0:3)

Branky Brna: 17. Kotlas (Jeski), 30. Jeski (Gremmel), 31. Veselý (Gremmel), 39. Kotlas (Ondrušek).

Autor: Tomáš Valaškovčák

29.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Židenický místostarosta Kunc byl podle inspekce hrubý na zaměstnance radnice

Automatické sněžné řetězy jsou český vynález

Automatické sněhové řetězy. Nový vynález pochází z Česka

Kamechy a Žebětín spojí chodník a cyklostezka. Cenu zvyšují výkupy pozemků

Brno – Chodník podél silnice ze sídliště Kamechy do Žebětína ocení matky s kočárky a další chodci, kteří kolem Žebětínského rybníka procházejí. Pokud se vše podaří, žebětínská radnice ho chce začít stavět příští rok.

Mrazy: rybáři denně sekají díry do ledu, ryby se nadechují jen párkrát za minutu

Pohořelice - Rybáři z Rybníkářství Pohořelice od začátku letošního roku, kdy teploměr téměř neustále ukazuje teploty pod bodem mrazu, obcházejí chovné rybníky a denně prořezávají do ledu prohlubně. Do rybníka tak vnikne více světla, fytoplankton může nastartovat fotosyntézu a dodává vodě potřebný kyslík.

Pojď hrát hokej, láká sportovní akce jihomoravské děti. Čekají je zábavné nábory

Jižní Morava – Mnozí si nasadí poprvé brusle a poprvé posunou hokejkou puk. Český svaz ledního hokeje pořádá pro děti ve věku od čtyř do osmi let celorepublikovou akci Týden hokeje s heslem Pojď hrát hokej, při níž si vyzkouší zdarma tento sport.