Buldoka Koutného zaskočila zákeřnost čtvrtfinálového soka

Brno – Do Prahy jeli pro postup do semifinále, na jih Moravy se však vracejí s vyrovnaným stavem čtvrtfinálové série. Florbalisté Bulldogs Brno se po dvou domácích výhrách dvakrát sklonili na palubovce pražských Bohemians a stav série na čtyři vítězná utkání tak nyní zní 2:2. „Sobota byla z naší strany dobrá, bohužel nám to nevyšlo, což se někdy stane. V neděli jsme nehráli dobře," komentuje brněnský forvard Jiří Koutný porážky 4:5 po prodloužení a 3:6.

15.3.2016

Florbalista Jiří Koutný v dresu buldoků.Foto: MAD studio/Martin Dvořák

Jihomoravský tým selhal v obou případech v koncovce utkání. V prvním klání ztratili Buldoci závěrečnou třetinu 0:3 a ve druhém 1:4. „V sobotu jsme nezvládli poslední desetiminutovku, kdy hrála Bohemka bez brankáře," připomíná Koutný obdržený vyrovnávací gól v poslední minutě a následný pražský zásah ve druhé minutě prodloužení. „Ve druhém víkendovém utkání jsme zase zaspali vstup do třetí třetiny," popisuje třiadvacetiletý útočník.

Gólů bylo moc

Brňané se tak musejí smířit ještě s velkým bojem o semifinále. Do Prahy si přitom jeli pro dvě výhry. Spoléhali na svou kvalitu zejména v nepříjemné osobní obraně. „Za dva zápasy jsme dostali příliš mnoho branek. To si nemůžeme dovolit. Chyby v obraně nebyly systémové, spíš se jednalo a individuální selhání. Možná nás soupeř trochu zaskočil zákeřností. V tomto směru určitě hráči Bohemky přidali," stěžuje si Koutný.

Obě bitvy nabídly dynamický florbal s množstvím vypjatých situací. Nedělní zápas dokonce narušil jeden z diváků, který vnikl na palubovku. „Musíme zůstat v klidu. Posuzování hry florbalistů soupeře neovlivníme. Zákeřnost je jediná zbraň Bohemky," nabádá Koutný.

Další díl čtvrtfinálového souboje se odehraje ve středu od čtvrt na devět večer v hale ve Vodově ulici v Brně. „Zápasy v týdnu bývají kvůli práci hráčů problematické. Proto jsem moc rád, že ho hrajeme na domácí palubovce. Navíc páté utkání může být zlomové, musíme ho zvládnout," burcuje Koutný.

Autor: Jan Pařík