Buldoky zradil od historického úspěchu respekt

Prostějov, Brno – Sen se rozplynul, naděje pohasla. Brněnští florbalisté nedokázali dojít až na vrchol. Zlaté medaile Poháru České florbalové unie si už pošesté za sebou odnáší jejich nedělní soupeř pražský Tatran Střešovice.

19.12.2010

Brněnští florbalisté Bulldogs Brno.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Buldoci sice dokráčeli podruhé za sebou do finále, ale na triumf proti stejnému týmu si musí minimálně ještě rok počkat, když v rozhodujícím duelu na neutrální půdě v Prostějově prohráli o jedinou branku 4:5. Rozdílnou trefou potopil své bývalé spoluhráče Tom Ondrušek.

Brňané tak přišli o šanci na největší úspěch za posledních deset let. „Jak se cítíme? Je obrovská škoda, že jsme nezvládli finále podruhé za sebou. Moc jsme si chtěli odvézt zlato, ale nezbývá než čekat na příští rok a poučit se z vlastních chyb, abychom je už neopakovali,“ těžko hledal slova Ondřej Vrána, který se do klubu vrátil po roční pauze v minulém týdnu.

Za důvody porážky viděl jihomoravský celek nepovedenou první třetinu a přílišný respekt ze soupeře. „Do úvodní části jsme vstoupili ustrašeně. Postupně jsme se oklepali a byli v mnoha ohledech lepší, ale na obrat to nestačilo," hodnotil brněnský trenér Rudolf Škubal.

„Nebýt zakolísání v úvodní části, zápas bychom asi vyhráli,“doplnil Vrá­na.

Po loňském premiérovém postupu do finále a porážce 4:8 si letos Buldoci na totožného soupeře věřili. V5. minutě se dostali do vedení zásluhou Luďka Ondráčka, ale první třetinu nakonec prohráli 1:3. Od té chvíle už jen dotahovali skóre, které zdramatizovali na rozdíl jediné branky čtyřicet sekund před koncem při vlastní power play. „V té chvíli jsme věřili ve srovnání jako v posledním zápase proti Bohemce (dvě vteřiny před koncem – pozn. red.). Střešovice si ale závěr zkušeně pohlídaly a do ničeho nás nepustily,“ smutnil Vrána.

Duel tak rozhodla trefa Toma Ondruška z 55. minuty, který v loňském měření sil hájil ještě brněnské barvy. „Nehráli jsme podle našich představ. Po získání náskoku jsme vždy zbytečně ztráceli míčky,“ prohlásil kapitán Tatranu Milan Fridrich.

Druhou nejprestižnější českou florbalovou trofej získali pošesté v řadě Pražané. Buldoci po druhé účasti ve finále za sebou se opět musí spokojit se stříbrnými medailemi.

FINÁLE POHÁRU ČFBU:

Bulldogs Brno – Tatran Střešovice 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)

Branky: 5. Ondráček, 24. Kotlas, 45. Koutný, 60. Veselý – 7. a 15. Matejka, 15. Fridrich, 30. Deutsch, 55. Ondrušek. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváků: 444.

Káňa: V ruce jsem měl dva měsíce dráty

Brno - Bojovník je zpět. Hokejista brněnské Komety Jan Káňa na ledě většinou jezdí s elánem a nevypustí žádný souboj. Svou aktivitu musel na delší čas utlumit. Přesně po pěti měsících od zranění zápěstí si pak zahrál přípravný zápas proti Jihlavě, který Brňané vyhráli 3:1. „Tréninků už bylo hodně, určitě chci hrát a budu se snažit s rukou pracovat, aby byla dobrá,“ slíbil pětadvacetiletý útočník.

Kvůli horku v kraji lekly tisíce ryb

Jižní Morava - Nekvalitní voda a tisíce uhynulých ryb. To je bilance letošního léta v rybnících nejen na Brněnsku. Kromě extrémních veder a nedostatku vody bojovali rybáři se zamořením nádrží sinicemi.

Tři obdržené góly za šest minut. Zbrojovku stáhl výprask na dno tabulky

Olomouc, Brno /ANKETA/ – Už po čtrnácti minutách se pro fotbalisty Zbrojovky stala vidina bodového zisku na stadionu Olomouce prakticky utopickou záležitostí. Právě po tomto časovém úseku totiž Brňané prohrávali na hřišti prvoligového nováčka 0:3. Se stavem do konce utkání nepohnuli a po čtvrtém kole soutěže zůstávají na zisku jediného bodu.

V ulicích se objeví další básně o Brně. Nejsložitější je umísťování v centru

Brno – Co mají společného Cejl, Petrov, Obilní trh a hlavní nádraží? Všechna tato místa inspirovala básníky. Brněnské lokality opředené verši mapuje webový projekt Brno poetické. Do konce prázdnin přibude osm básní přímo v ulicích.