Na závěr základní skupiny český celek, v němž nastupuje brněnská dvojice Marek Gruber, Patrik Levčík a tandem z Blanenska Ondřej Paděra, Jan Koudelka, porazil urputně bránící Bulharsko 1:0. Tým z Balkánského poloostrova se proti favorizovanému českému týmu zaměřil hlavně na pozornou defenzivu a svěřenci Radka Pokorného a Stanislava Bejdy se jen velmi těžko dostávali přes bulharský val. V závěru první půle vystrašil brankáře Penka Dimova český útočník Stanislav Mařík, balon po jeho tečovaném pokusu gólman dohonil těsně před brankovou čárou.

Po deseti minutách druhého poločasu zase bulharský gólman nachytal vyběhnutého českého protějška Marka Grubera, střela přes celé hřiště po odrazu od země jen těsně přeletěla branku. Ve 37. minutě pak po faulu Hristijanova uviděli ještě další dva Bulhaři žlutou kartu za řeči. Když už to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou smírně, slavil český tlak přece jen gólový úspěch. Bulharský brankář vyrazil tvrdou střelu jen těsně před sebe, kde se nejrychleji objevil Tomáš Kounovský a třetí brankou ve třetím utkání na turnaji potvrdil pověst kanonýra.

Český tým tak postoupil z prvního místa skupiny E, když nejprve smetl Portugalsko 5:1, potom Wales 6:0 a na závěr Bulharsko 1:0. V osmifinále jej čekají Poláci, kteří ve skupině C zdolali Estonsko 2:0, Itálii 6:2, ale na závěr podlehli Rusku 0:1. Pozor si Češi musejí dát především na útočníka Bartłomieje Dębického, který ve třech duelech pětkrát skóroval.

Česká republika – Bulharsko 1:0 (0:0)

Branka: 40+1. Kounovský. Žluté karty: 37. Hristijanov , 37. L. Venkov, 37. Dimov (všichni Bulharsko)

Česká republika: Gruber – Demeter, Hakl, Koudelka, Kounovský, Levčík, Macháček, Macko, Mařík, Novák, Paděra, Polák, Režný, Uhlíř

Bulharsko: Dimov – D. Jenev, Hristijanov, Todorov, L. Venkov, D. Venkov, Cenov, Kostadinov, Petrov, Stankov, Ali, I. Jenev, Krastev