Češky stvrdily postup do čtvrtfinále debaklem Lotyšek

Brno – Jestliže před utkáním s Lotyšskem české hráčky cítily nervozitu z nutného vítězství, od první minuty ji ze sebe sejmuly. V posledním zápase základní skupiny B mistrovství světa v brněnské hale Vodova rozdrtily pobaltský celek 12:1 a druhým místem si zajistily přímou účast ve čtvrtfinále.

9.12.2013

Česká florbalistky v závěrečném utkání mistrovství světa v Brně zdolaly Lotyšsko 12:1.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

K němu se v úterý přesunou do Ostravy, kde český šampionát o víkendu vyvrcholí. „Věřila jsem, že pokud holky budou hrát svoji hru a naplno, nebude s Lotyškami problém. Tak vysoké vítězství jsem ale nečekala, myslela jsem si 6:0, nebo 7:0," povídala po utkání česká trenérka Markéta Šteglová.

Český celek šel za stvrzením postupu hned od první minuty, kdy hvězda týmu Denisa Billá proměnila trestné střílení. „Doufám, že gól pomohl k tomu, aby nás nakopl a další branky začaly padat," sdělila český útočnice.

Náskok domácího týmu od té chvíle utěšeně narůstal a po první třetině se ukazatel skóre zastavil na výsledku 7:0. Bylo jasné, že v dalších dvou třetinách už půjde pouze o výši rozdílu. „Drobné nedostatky jsem ve hře viděla, možná vyplynuly z jednoznačného stavu, ale neměly by se stávat, nemusí se v jiných utkáních vyplatit," upozornila Šteglová.

Patnáct stovek diváků hnalo od začátku české florbalistky za navyšováním skóre a jejich branky se střídaly s mexickými vlnami v hledišti. O naprostou spokojenost přišly české florbalistky na konci druhé třetiny, kdy si Kristýna Jílková vstřelila od mantinelu kuriózní vlastní branku. „Brankářce jsme se omluvila, to jediné mě na zápase mrzí," kála se střelkyně, která v závěru utkání vstřelila dvanáctou českou branku.

Po závěrečném hvizdu reprezentační tým poděkoval naplněné brněnské hale a na rozloučenou hráčky divákům zazpívaly.

Ve čtvrtečním čtvrtfinále šampionátu se český výběr od osmi hodin večer střetne s vítězkami úterního předkola play off mezi Polskem a Dánskem. „Polky jsme chvilku viděly proti Finkám a podle mých zpráv dvě třetiny hrály výborně. Porazily jsme je na Polish Cupu (10:1 – pozn. red.), což nemusí být směrodatné, ale pokud chceme jít dál, musíme porazit každého soupeře," prohlásila česká trenérka.

Mistrovství světa florbalistek v Brně:
Skupina B:

ČR – Lotyšsko 12:1 (7:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Billá z trestného střílení, 6. D. Šteglová (Krupnová), 7. Žůrková (Niemcová), 12. Urbánková (Jílková), 17. Hašová (Sládečková), 19. Paulovičová (Žůrková), 20. Urbánková (A. Bočanová), 31. Vojáčková (Žůrková), 36. Žůrková (Niemcová), 41. Urbánková (Krupnová), 45. Halfarová (Macurová), 55. Jílková (A. Bočanová) – 40. vlastní Jílková. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 1572.

Sestava ČR: Provázková – Halfarová, Niemcová, Krupnová, Jílková, Černá, Čapková – Žůrková, Paulovičová, Vojáčková – A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová – Hašová, H. Sládečková, Macurová – Billá, od 30. navíc Jarolímová, Hyršlová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.

9.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Restaurace Koishi se svými rybími specialitami ovládla kategorii nejlepší brněnské restaurace. Ilustrační foto.