Nejprve podlehli evropským vicemistrům z Belgie 15:35, ale už předcházející vítězství 18:17 v prodloužení nad Katalánském zajistilo národnímu týmu postup do bojů o medaile. Jenže se v semifinále nevyhnul největšímu domácímu favoritovi. Češi v pátek večer marně vzdorovali, první koš dali až v desáté minutě. Poločas vyhrálo Nizozemsko 15:5 a po šedesáti minutách se radovalo z jednoznačného vítězství 36:11.

V základní sestavě nastoupila Eliška Jonáková z Korfbal klubu Brno, její spoluhráčka Petra Škrobová v závěru střídala. Třetí brněnská korfbalistka Marie Coufalová se na rozdíl od duelu s Belgií na hřiště nedostala. Finále mistrovství Evropy si v neděli ve tři hodiny odpoledne zahrají Nizozemci s Belgií, na Česko čeká o hodinu a půl dříve v boji o bronz Německo, které semifinále prohrálo 11:34.