Debakl a těsná porážka. Buldoci v semifinále s Chodovem prohrávají 0:2 na zápasy

Brno – V Praze se jim v letošním play off zatím moc nedaří. Florbalisté Bulldogs Brno padli v semifinále play off Superligy na palubovce pražského Chodova dvakrát po sobě a sérii na čtyři vítězná utkání nezačali dobře. Prohrávají 0:2 na zápasy a v domácí hale musí zabrat. „Ve druhém střetnutí jsme podali výborný a odhodlaný výkon, který když vyladíme, tak nám přinese úspěch," pravil brněnský kouč Jan Kadlec na svazovém webu po pondělním duelu.

28.3.2016 AKTUALIZOVÁNO 28.3.2016

Florbalisté Bulldogs Brno. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ludmila Korešová

V něm na rozdíl od prvního nedělního klání, ve kterém Brňané dostali potupný výprask 1:11, hrál Jihomoravský celek důstojnou roli. Se soupeřem držel krok, dlouhou dobu i vedl, nakonec však prohrál 2:3. „Z naší strany šlo o diametrálně odlišné utkání oproti prvnímu zápasu. Ve třetí třetině jsme udělali dvě drobné chybičky, plus soupeř proměnil přesilovku. Při výborně sehrané power play jsme bohužel nestihli utkání dovést do prodloužení," komentoval Kadlec druhé střetnutí, ve kterém vykřesal naději Luděk Ondráček snížením na rozdíl jednoho gólu necelou minutu před koncem základní hrací doby.

První vzájemná měření sil vyšla skvěle chodovskému Patriku Dóžovi. V neděli Buldoky zatížil pěti body za jeden zásah a čtyři nahrávky, v pondělí přidal dvě branky. V neděli mu sekundoval Miloš Tyl, který skóroval hned čtyřikrát. „Dlouho jsem se připravoval, abych se vrátil v co nejlepší formě. Zatím to sedí," řekl po zápase Tyl.

„Na hru Brna jsme se výborně připravili, ale především jsme přípravu dokázali přenést na hřiště," radoval se chodovský stratég David Podhráský.

Zato lodivod Buldoků po prvním zápase pěnil. „Výkon připomínal otevření sody s benzínem v autogaráži. Totálně jsme propadli. Naše hra neodpovídala této fázi soutěže. Za sebe se omlouvám," zlobil se Kadlec.

Série zatím moc nevychází po čtvrtfinále nejproduktivnějšímu hráči play off. Brněnský forvard Jiří Koutný proti Chodovu prozatím bodově mlčí. Ani jeho bratr Martin v pražském dresu se dosud zvlášť neprosadil. V prvním utkání zaznamenal jedinou asistenci.

Šanci na zvrat v sérii mají Buldoci v sobotu a v neděli na domácí palubovce. První duel startuje v pět hodin odpoledne, druhý dvacet minut před jednou hodinou odpolední.

1. zápas: CHODOV – BULLDOGS BRNO 11:1

Třetiny: 3:1, 4:0, 4:0. Branky Brna: 5. Ondráček. Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. Diváků: 203.

2. zápas: CHODOV – BULLDOGS BRNO 3:2

Třetiny: 0:0, 0:1, 3:1. Branky Brna: 23. Bauer, 60. Ondráček. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 521.

Stav série: 2:0

Autor: Jan Pařík