Dva góly za 12 vteřin: výbuch v přesilovce sebral Buldokům mečbol

Brno – Čtvrtfinále mezi florbalovými Buldoky a Vítkovicemi je po víkendu 2:2. Brňané dostali dva góly v početní výhodě

9.3.2014

Bulldogs Brno – Vítkovice.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Výhoda jednoho hráče v poli při vyloučení většinou znamená pro potrestaný tým horké dvě minuty ohrožení jeho branky. V případě nedělního čtvrtfinálového zápasu florbalistů itelligence Bulldogs Brno a Vítkovic se ale role totálně otočily. A to hned dvojnásobně.

Domácí hráči ve čtvrtém utkání extraligové série promarnili v první třetině vlastní přesilovku. Místo možnosti navýšit nadějné vedení 1:0 o něj vinou dvou obdržených branek přišli a nakonec prohráli 2:3.

Včetně sobotního jasného vítězství 8:4 se tak čtvrtfinále, ze kterého Buldoci už podeváté za sebou usilují o postup, přesune opět zítra na sever Moravy za nerozhodného stavu 2:2. „Na to, že hrajeme s úřadujícím mistrem, stav bereme. Škoda jen neděle, kdy jsme hráli dobře, ale chvilka polevení koncentrace nás stála výsledek. Proti Vítkovicím nás takové chyby už hodně stály. Situaci jsme si vyříkali a snad se už nebude opakovat," mrzela brněnského kouče Rudolfa Škubala pokažená přesilovka.

Ve čtrnácté minutě šel na trestnou lavici na dvě minuty za sekání hostující kapitán Jan Jelínek. Po návratu z ní se ani nestačil divit. „Vstřelit v oslabení dva góly za dvanáct vteřin? To v taktickém plánu nebylo. Znamenalo to pro nás obrovskou vzpruhu," radoval se Jelínek, který po sobotní prohře 4:8 odvrátil se spoluhráči brněnský mečbol v sérii hrané na čtyři vítězství.

Naopak Buldoci litovali nedůslednosti. „Bylo to v našich hlavách. Podvědomě jsme si asi říkali, že při početní výhodě gól dostat nemůžeme, pouze dát. Bohužel jsme nezvládli dva souboje a soupeř nás za to potrestal," krčil rameny střelec Jakub Mendrek, který se o víkendu gólově prosadil hned čtyřikrát. Sobotní hattrick a nedělní srovnávací trefa ale stačily v sérii jen na bod.

O dalším se bude rozhodovat už zítra opět na severu Moravy. A Buldoci zatím ukazují, že nebudou pro Vítkovice snadné sousto jako v posledních třech letech, kdy proti nim ve čtvrtfinále uhráli pouze jedno vítězství. „Soupeř kvůli nám musel změnit i taktiku – místo napadání si víc hleděl prostoru před vlastní brankou. Naopak my zatím nemáme co měnit, protože hrajeme dobře," těšilo trenéra Škubala.

Respekt cítí i soupeř. „Brno je oproti předchozím sezonám lepší. Na klucích je vidět, že si víc rozumí s míčkem, jsou nebezpečnější. Teď oba týmy čeká klíčový zápas. Vést v sérii 3:2 nebo prohrávat 2:3 je totiž obrovský rozdíl," naznačil Jelínek, že zítřejší duel už pootevře jednomu celku semifinálovou­ bránu.

Extraligové čtvrtfinále florbalistů

3. zápas: Bulldogs Brno – Vítkovice 8:4 (3:1, 1:2, 4:1)

Branky Brna: Mendrek 3, Grich, Coufal, Ondráček, Jalový, Sládeček.

4. zápas: Bulldogs Brno – Vítkovice 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky Brna: Ondráček, Mendrek.

Stav série (hrané na čtyři vítězství): 2:2.

Autor: Tomáš Valaškovčák

9.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
Zneužil bezbrannosti svého pětiletého syna a donutil ho, aby ho rukou sexuálně uspokojil, tvrdí obžaloba. Otce dítěte poslal ve středu brněnský krajský soud na pět a půl roku do vězení.

Pětiletého syna otec znásilnil, potvrdil soud. Muž trvá na tom, že je nevinný

Kradl a bílil spíže. Do chatek na Tišnovsku se muž vloupal minimálně desetkrát

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kometa má nejlepší přesilovky. Eratovy nápady ničí soupeře

Brno /INFOGRAFIKA/ – Sezonu rozjeli podobně jako loňskou, mistrovskou. Brněnští hokejisté po prvních třinácti zápasech základní části extraligy opět vedou tabulku a získali jen o dva body méně než loni v říjnu. „S třiceti body jsme spokojení. Kdybychom řekli, že ne, rouhali bychom se,“ prohlašuje asistent kouče Komety Kamil Pokorný, jehož svěřenci v úterý zahájí druhou čtvrtinu v Třinci.