Dva góly za 12 vteřin: výbuch v přesilovce sebral Buldokům mečbol

Brno – Čtvrtfinále mezi florbalovými Buldoky a Vítkovicemi je po víkendu 2:2. Brňané dostali dva góly v početní výhodě

9.3.2014

Bulldogs Brno – Vítkovice.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Výhoda jednoho hráče v poli při vyloučení většinou znamená pro potrestaný tým horké dvě minuty ohrožení jeho branky. V případě nedělního čtvrtfinálového zápasu florbalistů itelligence Bulldogs Brno a Vítkovic se ale role totálně otočily. A to hned dvojnásobně.

Domácí hráči ve čtvrtém utkání extraligové série promarnili v první třetině vlastní přesilovku. Místo možnosti navýšit nadějné vedení 1:0 o něj vinou dvou obdržených branek přišli a nakonec prohráli 2:3.

Včetně sobotního jasného vítězství 8:4 se tak čtvrtfinále, ze kterého Buldoci už podeváté za sebou usilují o postup, přesune opět zítra na sever Moravy za nerozhodného stavu 2:2. „Na to, že hrajeme s úřadujícím mistrem, stav bereme. Škoda jen neděle, kdy jsme hráli dobře, ale chvilka polevení koncentrace nás stála výsledek. Proti Vítkovicím nás takové chyby už hodně stály. Situaci jsme si vyříkali a snad se už nebude opakovat," mrzela brněnského kouče Rudolfa Škubala pokažená přesilovka.

Ve čtrnácté minutě šel na trestnou lavici na dvě minuty za sekání hostující kapitán Jan Jelínek. Po návratu z ní se ani nestačil divit. „Vstřelit v oslabení dva góly za dvanáct vteřin? To v taktickém plánu nebylo. Znamenalo to pro nás obrovskou vzpruhu," radoval se Jelínek, který po sobotní prohře 4:8 odvrátil se spoluhráči brněnský mečbol v sérii hrané na čtyři vítězství.

Naopak Buldoci litovali nedůslednosti. „Bylo to v našich hlavách. Podvědomě jsme si asi říkali, že při početní výhodě gól dostat nemůžeme, pouze dát. Bohužel jsme nezvládli dva souboje a soupeř nás za to potrestal," krčil rameny střelec Jakub Mendrek, který se o víkendu gólově prosadil hned čtyřikrát. Sobotní hattrick a nedělní srovnávací trefa ale stačily v sérii jen na bod.

O dalším se bude rozhodovat už zítra opět na severu Moravy. A Buldoci zatím ukazují, že nebudou pro Vítkovice snadné sousto jako v posledních třech letech, kdy proti nim ve čtvrtfinále uhráli pouze jedno vítězství. „Soupeř kvůli nám musel změnit i taktiku – místo napadání si víc hleděl prostoru před vlastní brankou. Naopak my zatím nemáme co měnit, protože hrajeme dobře," těšilo trenéra Škubala.

Respekt cítí i soupeř. „Brno je oproti předchozím sezonám lepší. Na klucích je vidět, že si víc rozumí s míčkem, jsou nebezpečnější. Teď oba týmy čeká klíčový zápas. Vést v sérii 3:2 nebo prohrávat 2:3 je totiž obrovský rozdíl," naznačil Jelínek, že zítřejší duel už pootevře jednomu celku semifinálovou­ bránu.

Extraligové čtvrtfinále florbalistů

3. zápas: Bulldogs Brno – Vítkovice 8:4 (3:1, 1:2, 4:1)

Branky Brna: Mendrek 3, Grich, Coufal, Ondráček, Jalový, Sládeček.

4. zápas: Bulldogs Brno – Vítkovice 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky Brna: Ondráček, Mendrek.

Stav série (hrané na čtyři vítězství): 2:2.

Autor: Tomáš Valaškovčák

9.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Trenér Zbrojovky Brno Svatopluk Habanec.
4 8

Habanec ve Zbrojovce končí, hráče po výprasku na Hané stihly pokuty

Vizualizace dočasného pavilonu pro oživení veřejného prostoru s využitím šesti dopravních kontejnerů. V soutěži uspěl návrh Barbory Juríčkové a Olivera Kažimíra z VUT.
1

Brněnští studenti v architektonické soutěži navrhli pavilon za jeden den

V Líšni našli padesátikilovou bombu. Pozůstatek z války pyrotechnik odpálil

Brno - Padesátikilovou leteckou bombu, která v brněnské Líšni zůstala patrně ještě z dob druhé světové války, museli v pondělí odpoledne řešit policisté i s pyrotechniky. Z bezpečnostních důvodů proto při kontrole dočasně uzavřeli Náměstí Karla IV. Poté nález zajistili.

Teplárenské objekty ožívají. Mění se na centra i parky

Brno /VIZUALIZACE/ - Nevyužité a téměř prázdné a přitom pro lidi z velkých sídlišť na dosah. Takový je stav dříve rušných teplárenských provozů po modernizaci. Městská společnost Teplárny Brno je nabízí k pronájmu. Podle typu zájemců se už ukazuje, jakou by mohly mít budoucnost. Zájmové spolky chtějí přeměnit pusté budovy na společenská centra. Na okolních parcelách chtějí městské části parky.

Přes pět tisíc obyvatel bez teplé vody. V Bystrci vymění potrubní rozvody

Brno – Bez teplé vody bude od úterý do pátku mezi osmou hodinou ráno a šestou hodin večer přes pět tisíc obyvatel brněnské Bystrce. Brněnské teplárny odstaví výtopnu v Teyschlově ulici. Bez teplé vody tak bude celé sídliště Kamechy.

Chcete lístky na Zbrojovku? Soutěžte s Deníkem Rovnost

Soutěžte s Deníkem Rovnost o vstupenky na domácí zápasy fotbalové Zbrojovky Brno v sezoně 2017/2018!