Florbalista Ondráček smetl Spartu hattrickem

Brno – Ladění formy na play off zatím brněnským florbalistům vychází. Buldoci si tři kola před koncem základní soutěže doma pohráli s pražskou Spartou, kterou porazili 8:4.

20.2.2011

Nejvíce k hladkému víkendovému vítězství přispěl domácí útočník Luděk Ondráček, který zkompletoval hattrick. „V prvních dvou třetinách jsme se postupně čím dál více prosazovali a navyšovali svoje vedení. Sparta ve třetí části hrála neustále aktivně, a proto jsme příliš nevyužívali naše šance a nevstřelili více branek,“ řekl po utkání brněnský trenér Filip Vítek.

Jihomoravský tým má už jistotu vyřazovacích bojů a tak poslední duely před startem vrcholu extraligové sezony věnuje především hledání ideální formy. Družstva na prvních čtyřech místech si volí své soupeře pro play off ze zbylé čtveřice. Po vítězství šestí Buldoci už jen čekají, který soupeř si je zvolí do čtvrtfinálové série.

Autor: Tomáš Valaškovčák

20.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Židenický místostarosta Kunc byl podle inspekce hrubý na zaměstnance radnice

Automatické sněžné řetězy jsou český vynález

Automatické sněhové řetězy. Nový vynález pochází z Česka

Kamechy a Žebětín spojí chodník a cyklostezka. Cenu zvyšují výkupy pozemků

Brno – Chodník podél silnice ze sídliště Kamechy do Žebětína ocení matky s kočárky a další chodci, kteří kolem Žebětínského rybníka procházejí. Pokud se vše podaří, žebětínská radnice ho chce začít stavět příští rok.

Mrazy: rybáři denně sekají díry do ledu, ryby se nadechují jen párkrát za minutu

Pohořelice - Rybáři z Rybníkářství Pohořelice od začátku letošního roku, kdy teploměr téměř neustále ukazuje teploty pod bodem mrazu, obcházejí chovné rybníky a denně prořezávají do ledu prohlubně. Do rybníka tak vnikne více světla, fytoplankton může nastartovat fotosyntézu a dodává vodě potřebný kyslík.

Pojď hrát hokej, láká sportovní akce jihomoravské děti. Čekají je zábavné nábory

Jižní Morava – Mnozí si nasadí poprvé brusle a poprvé posunou hokejkou puk. Český svaz ledního hokeje pořádá pro děti ve věku od čtyř do osmi let celorepublikovou akci Týden hokeje s heslem Pojď hrát hokej, při níž si vyzkouší zdarma tento sport.