Florbalisté v depresi: dostali 23 gólů ve dvou zápasech

Brno – Příčka těsně pod stupni vítězů, solidní obrana a třízápasová šňůra vítězství? U brněnských extraligových florbalistů jen vzpomínky na přelom roku.

30.1.2012

Florbalisté Bulldogs Brno - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

Koncem ledna už situace vypadá úplně jinak: propad na šesté místo tabulky, vysoké porážky, střídání brankářů. A hlavně děravá obrana, která dovolila soupeřům 23 branek v posledních dvou utkáních. „S Vítkovicemi jsme mohli dostat méně než jedenáct gólů. Proti Bohemce je dvanáct už moc vysoké číslo,“ přiblížil brněnský kouč Rudolf Škubal poslední dvě vysoké porážky 6:11 a 3:12.

Zatímco v prvním případě před týdnem měl jeho tým těžkou úlohu proti druhému celku tabulky, v neděli dostal překvapivý výprask až od devátého celku nejvyšší domácí soutěže. „Všechno bylo špatně. V utkání jsme nebyli nebezpeční, nedostávali jsme se do brankových příležitostí, tropili hloupé chyby, zatímco soupeři tam spadlo téměř všechno. Postupně na nás padala čím dál větší deprese. V utkání se nám nedařilo, nedařilo a nedařilo,“ opakoval skleslý trenér.

Konečný výsledek 3:12 znamená pro Buldoky nejtěžší porážku v základní části za posledních pět sezon. Tehdy podlehli 4:13 Mladé Boleslavi. „Nechám na hráčích, ať si to sami mezi sebou proberou. Vždy se mohou snažit víc,“ uvedl Škubal.

Úvodní část souboje s Pražany ještě jeho svěřenci zvládli. Až do 26. minuty drželi nadějný výsledek 0:1. Pak ale přišel kolaps a pět obdržených branek za devět minut „Cítíme, že v posledních třech zápasech se potýkáme s poklesem formy. Hlavně defenziva nám dělá problém. Víme o tom, a proto se jí intenzivně věnujeme na trénincích,“ vysvětlil florbalový univerzál Ondřej Fabián, který byl vyhlášen brněnským hráčem utkání.

Ve 47. minutě proměnil početní převahu svého mužstva, které při šestigólové ztrátě odvolalo gólmana a hrálo v šesti hráčích v poli. „Zkoušeli jsme takto ještě výsledek otočit. Postupně se ale ukazovalo, že zápas už je rozhodnutý,“ dodal Fabián.

23 branek z posledních dvou soubojů považují Brňané za příliš. Tolik obdržených gólů nedostali ani v pěti duelech od konce října do konce listopadu. Šňůru úspěchů odstartovali právě proti Bohemians.

Teď se navíc blíží vyřazovací boje. Čtyři duely před koncem základní části mají Buldoci už jen pětibodový náskok na devátý Havířov. „Zápasy se silnými soupeři už máme za sebou, takže v tomto ohledu jsme oproti našim konkurentům ve výhodě,“ řekl kouč Škubal.

„Cítíme, že nejsme úplně ve formě, ale účast v play off máme ve svých rukou,“ doplnil Fabián.

V příštím kole přesně v úterý za týden čeká šestý tým tabulky domácí souboj s o dvě příčky lépe postavenou Ostravou.

BRNĚNSKÉ DESÍTKY
(Zápasy s nejvíce obdrženými brankami v síti Bulldogs Brno v základní části)

Volné místo? V parkovacím domě v Panenské ulici na něj upozorní čidlo

Brno /FOTOGALERIE/ - Správce stavby stojí pod čidlem na parkovacím místě a snaží se předstírat, že je auto. Po chvíli marného čekání natáhne ruku s mobilem, aby jeho přítomnost čidla konečně zaznamenala. Zelené světélko zčervená. Krátká demonstrace ukazuje, jak fungují světelná čidla v novém parkovacím domě Dominipark v centru Brna, který od úterý lidé mohou využívat.

Prodloužení studia: až o 21 tisíc korun dražší

Brno - Kdo si chce prodloužit studium na vysoké škole, pravděpodobně si připlatí. Vedení Masarykovy univerzity zvažuje změny v poplatcích za prodloužení studia.