První domácí zápas basketbalistek Frico Sika Brno skončil pořádnou nadílkou pro soupeře z pražské VŠ. V dresu Žabin znovu řádilo švédské duo, připojily se i Hanušová se Stehlíkovou. Zpočátku šlo o vyrovnané utkání, domácí hráčky ale postupně navyšovaly skóre, což vyvrcholilo ve třetí čtvrtině. Tu Brňanky vyhrály o dvacet bodů. Navázaly tak na dvě vysoké výhry z minulé sezony.

Valosun hrál až včera odpoledne na palubovce Pardubic a odčinil zaváhání z úvodního zápasu s Mladou Boleslaví. Při vysoké výhře o třicet bodů 64:94 se střelecky činila především Vlková s 22 body, o pět méně nasbírala letní posila Večeřová. Klíčová pro vývoj zápasu byla druhá čtvrtina. Po vyrovnaném úvodu právě ve druhé čtvrtině Valosun zabral a vypracoval si klíčový náskok.

Na hráčky Frisca čeká další zápas už ve čtvrtek. Odstartují Euroligu v italském Schiu. Příští kolo nejvyšší domácí soutěže je na programu příští víkend. Valosun přivítá v sobotu favorita soutěže USK Praha, Žabiny hrají na půdě posílených Strakonic.

Frisco Sika Brno – VŠ Praha 101:67 (23:18 50:36 78:44)
Frisco Sika Brno: Eldebrinková 23, Halvarssonová 22, Hanušová 17, Stehlíková 14, Škerovićová 12, Fordová 9, Hejdová 4
VŠ Praha: Štěpánová 15, Kuthanová 14, Elhotová 13
Trojky: 12/7 – 11/3
Doskoky 56 – 29
Trestné hody: 28/20 – 15/12
Asistence: 19 – 8
Pliska Pardubice – Valosun Brno 64:94 (21:27, 29:44, 50:63)
Pardubice: Jilková 13, Jedličková 12, Habětínková 10.
Valosun: Vlková 22, Večeřová 17, Mračnová a Adamcová 15.