Frisco prohrálo s USK až v závěru. Valosun uspěl

Praha, Brno – První měření sil mezi nejmocnějšími celky ženské basketbalové ligy v sezoně vyznělo pro favorizovaný USK Praha. Svěřenkyně reprezentačního trenéra Lubora Blažka porazily ve čtvrtém kole mistryně Frisco Sika Brno 74:64.

6.11.2010

Mistrovství světa v basketbale - Eva Vitečková.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Pražanky rozhodly o svém vítězství především v poslední čtvrtině utkání. Do ní šly s vedením o čtyři body, nakonec svůj náskok zvýraznily.

Neměly to však ani trochu jednoduché. Dvě minuty před koncem byl stav vyrovnaný 62:62, pak se ale zaskvěla Eva Vítečková. Skvělá střelkyně a vicemistryně světa rozhodla duel dvěma trojkami a předvedla své umění ve střetnutí s týmem, kde působila posledních jedenáct let. K výhře pražského klubu nakonec přispěla patnácti body.

Průběh utkání přitom nenasvědčoval, že by se mohla na jeho konci konat taková zápletka. Domácí celek vedl ve třetí čtvrtině až o dvanáct bodů, poté však Brňanky stav vyrovnaly. Pražanky přesto závěr zvládly a připsaly si čtvrtou ligovou výhru.

Basketbalová Excelsior liga žen – 4. kolo:

USK Praha – Frisco Brno 74:64 (15:17, 36:28, 50:46)

Nejvíce bodů: Whalenová 21, Vítečková 15, Miltonová-Jonesová 12 –

Halvarssonová 20, Fordová 12, Škerovičová 9.

Valosun Brno – Kara Trutnov 91:79 (19:25, 40:39, 67:53)

Nejvíce bodů: Vlková 19, Křížová 18, Svobodová 15 – Mišurová 32, Šnajdrová 16, Komžíková 9.

Autor: ČTK

6.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Bruslařskou dálnici na Brněnské přehradě využívají o víkendu davy lidí.
2 23

Bruslařská dálnice. Na přehradě si lidé užívali dvoukilometrového okruhu

Pozor. Řidičák musí na jižní Moravě vyměnit 82 tisíc lidí

Na ledě ve společném dresu. Hokejový tým tří univerzit sbírá podporu

Brno – HC Univerzita Brno. Tak by mohl znít název společného hokejového týmu hráčů z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. Sportovci třech největších brněnských vysokých škol by pod jednotnou barvou dresu rádi bojovali v druhé lize.

Auto skončilo v řece. Nehoda uzavřela silnici mezi Bílovicemi a Adamovem

Bílovice nad Svitavou – Silnici mezi Bílovicemi nad Svitavou a Adamovem zablokovala v sobotu odpoledne dopravní nehoda. Krátce před druhou hodinou osobní auto sjelo do příkopu a skončilo v řece. Záchranáři odvezli do nemocnice jednu ženu. Podle prvních informací nejde o vážné zranění.

Jistota školky? Nově blízko domova. Brno zavede spádové oblasti

Brno – Každé ráno vyjíždí Martina Kratochvílová z brněnské Bystrce se svou čtyřletou dcerou. „Jelikož pracuji v centru, malou dávám do školky kousek od práce. Je to pro mě pohodlnější. Když skončím, dceru vyzvednu. Kdybych ji musela vyzvedávat v Bystrci, často bych to nestíhala," přiznala matka. Po zavedení takzvaných spádových oblastí, by Kratochvílová mohla mít s umístěním dcery v centru Brna problém. Při letošním zápise si rodiče sice mateřinku vyberou podle zaměření nebo kvality. Hlavním kritériem pro přijetí ale bude místo trvalého bydliště. Brno musí spádové oblasti zavést kvůli novele z ministerstva školství.