Pořád poslední, vzdychnou příznivci basketbalového Frisca. Jejich tým si odvezl porážku také z palubovky francouzského Bourges v poměru 60:77. Svoji hubenou sbírku výher patra trenéra Jana Bobrovského nerozšířila a 11 body uzavírá tabulku skupiny D.

V hlavní roli hrála přesto hrála brněnská Američanka Fordová, která dosáhla double-double, když k 19 vstřeleným bodům přidala 21 doskočených mí¬čů. „Fordová byla vynikající, což dokladuje obdivuhodný počet 21 doskočených míčů. Jenže kromě ní jsme se pod košem neprosazovali. Ostatní hráčky se na ni jen dívaly,“ konstatoval Bobrovský. Vedle Fordové vyzdvihl i výkon Švédky Eldebrinkové, která dva dny před zápasem kvůli horečnatému onemocnění netrénovala.

V samém srdci Francie už Friscu o nic nešlo. Postup do další fáze prestižní soutěže jim unikl už v prosinci. Přesto se s lídrem francouzské nejvyšší soutěže drželi, především v první čtvrtině. Domácí hráčky se dostávaly pomalu do tempa. Brňanky zásluhou přesné střelby Fordové, Stehlíkové a Eldebrinkové v úvodních minutách několikrát získaly nepatrný náskok. První čtvrtinu prohrály o jediný bod 17:18.

Ještě v úvodu druhé čtvrtiny stáhly hráčky Brna po tříbodové střele Hejdové náskok Bourges na rozdíl dvou bodů. V dalším průběhu zápasu se ale už prosazovaly přesněji zakončující domácí basketbalistky.

Hlavními střeleckými oporami Bourges byly Miyemová, Joensová a Kaltsiduová, které brněnské hráčky nedokázaly bránit. Do poločasu získalo Bourges náskok 11 bodů a po změně stran ho dál zvyšovalo.

I když české mistryně nerezignovaly, přes houževnatou obranu soupeřek se do střeleckých pozic pod koš dostávaly jen s obtížemi. Proto dávaly přednost střelbě z tříbodového území, které ale chyběla přesnost. Po zisku míče vyrážely hráčky Bourges do rychlým protiútoků a úspěšně je zakončovaly.

Příští středu se v domácím zápase s Valencií s Euroligou rozloučí.