Frisco uspělo v Mladé Boleslavi, Valosun vyhrál doma

Brno, Mladá Boleslav – Oba ženské basketbalové týmy z Brna slavily o víkendu vítězství. Valosun si v sobotu na domácí palubovce poradil s nepříjemnými hráčkami VŠ Praha 67:63.

21.11.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Frisco Sika hrálo v Mladé Boleslavi. Veze si výhru o třináct bodů 85:72.

Valosun, který se potýká s velkou marodkou se v zápase 6. kola nemohl v úvodu dostat do tempa, nedařila se mu střelba, příznivý poločasový výsledek se zrodil po několika hezkých akcích od stavu 20:25. Po přestávce se zdálo, že přichází definitivní zvrat (45:36), ale vysokoškolačky potrestaly několik chyb Brňanek a znovu se skóre přelévalo z jedné na druhou stranu. Ve finiši se podobně jako před týdnem v Karlových Varech podařilo Valosunu u strhnout vítězství na svoji stranu.

Frisco se v zápase se Středočeškami přesvědčilo o kvalitách domácího týmu. Po poločase vedlo jen o tři body 39:42. Ve druhé polovině zápasu měly Brňanky více sil a svůj náskok zvýšily. Uhájily tak druhé místo v tabulce právě před svým včerejším soupeřem. Valosun je čtvrtý s jednobodovým odstupem.

21.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

O Seniorbus je zájem: Jedna cestující žádá, abychom vynesli smetí, vypráví řidič

Brno /REPORTÁŽ/ – Dvaasedmdesátiletá Zdeňka Bombíková zatím z ranního chladu opatrně nastupuje do vyhřátého bílého vozu. Na jeho boku červeně září nápis Seniorbus. Je čtvrtek krátce před devátou ráno. Merhautovou ulicí v Brně v dopravní špičce projíždí množství aut.

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Týden s elektronickou evidencí tržeb: řada podniků zdražila. Ne kvůli EET, tvrdí

Jižní Morava – Stejný oběd ve stejné restauraci, ale za cenu i o čtvrtinu vyšší než před týdnem. Jihomoravané, kteří chodí do restaurací, už týden musejí sáhnout hlouběji do svých kapes. Útrata jim v mnoha případech narostla se zavedením elektronické evidence tržeb od minulého pátku.