Frisco vládne Brnu. Porazilo Valosun

Brno /FOTOGALERIE/ - Basketbalové derby ovládly hostující Žabiny. Oproti předchozím zápasům ale vyhrály jen o deset bodů.

5.12.2010 1

Basketbalové derby ovládly hostující Žabiny. Oproti předchozím zápasům ale vyhrály jen o deset bodů.Foto: DENÍK/Attila Racek

Basketbalistky Frisca Brno zřejmě nepotřebují odpočívat. Středeční zápas Euroligy odehrály v sedmi hráčkách. Stejná sestava stačila v sobotu na vítězství v derby s Valosunem o deset bodů 87:77. Trenér vítězek Jan Bobrovský napsal na soupisku jen osm hráček a nakonec jich nasadil pouze sedm. Například křídelnice Jelena Škerovičová na palubovce strávila celých 40 minut, což je pro ni už tradicí. Favorit vypjatý souboj zvládl a dál se drží na druhém místě tabulky.

Zápas nalákal do haly ve Vodově ulici takřka pětistovku diváků. Ti viděli jednu z nejtužších bitev o Brno. Valosun tentokrát nebyl odsouzen do role přihlížejícího. Po úvodní čtvrtině bylo skóre zápasu dokonce nerozhodné. Do vedení se favorizované Frisco dostalo ve druhé části hry, kterou vyhrálo o třináct bodů. To byla klíčová etapa utkání. „My jsme přesto spokojení. Měsíc se nám nedařilo předvádět pěkný basketbal, až teď. I když na naší straně nějaké chyby byly, ale síla soupeře je obrovská,“ vysvětloval po utkání kouč Valosunu Tomáš Veselý.

Žabovřesky tentokrát táhly především Švédky Elderbrinková a Halvarssonová, kterým se ve středu proti Schiu vůbec nedařilo. Střelecky se dařilo také dvojici Hejdová – Stehlíková, které dohromady daly 30 bodů. Valosun se spoléhal na kolektivní výkon, i když nejvíce byla díky 21 nastříleným bodům vidět Vlková.

Ve druhém poločase se hra znovu vyrovnala, Valosun dokonce závěrečnou čtvrtinu vyhrál o čtyři body vyhrál. „Teď chceme potvrdit zlepšenou formu v důležitých ligových zápasech. Měli jsme problémy s herním projevem, snad už jsou pryč,“ doufá trenér Veselý. Jeho tým čekají do konce roku ještě dva ligové výjezdy, do Hradce Králové a Mladé Boleslavi. Tam by se rád pokusil vyšplhat ze současné páté příčky v tabulce nejvyšší soutěže.

S mladoboleslavskou Slovankou se Valosun střetne už tento týden. V zápase Středoevropského poháru dá Veselý příležitost méně vytíženým hráčkám.

Kontinentální soutěž čeká také na vítěze derby. Ve středu v sedm hodin se Frisco představí na palubovce ruského Orenburgu. Ve městě u hranic s Kazachstánem bude bojovat o poslední zbytky euroligové naděje. Ve své skupině je poslední s jedinou výhrou. Tu získal s velkou dávkou štěstí právě s Ruskami. Orenburg však v minulém kole překvapivě uspěl ve Valencii, což dokazuje posun ve výkonech středečního soupeře Žabin

Valosun Brno – Frisco Brno 77:87 (25:25, 39:52, 59:73)
Nejvíce bodů: Vlková 21, Křížová 13, Večeřová 12, Svobodová 11 – Eldebrinková 23, Halvarssonová 17, Hejdová a Stehlíková po 15.

5.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

1

Na fotbalový stadion dohlédne šest nových kamer. Časem jich bude přibývat

Výstava Jeden kmen, která láká fanoušky na život skřetího kmene Snaga. V Brně na Špilberku.
13

Skřeti na Špilberku. Temný fantasy svět láká na boj i rituální pohřeb šamana

Noční závod 5|10 mil Brnem zavede bežce s čelovkami na Špilberk

Brno – Při pohledu z dálky si nejspíš někdo řekne, že na hrad Špilberk útočí světlušky. Přitom se na brněnskou dominantu v sobotu večer budou škrábat pouze účastníci Nočního běhu 5|10 mil Brnem. Už čtvrtý ročník závodu opět provede aktéry historickým centrem města přes Špilberk, Petrov, Zelný trh i Starou a Novou radnici.

Výbuch v kasárnách: munice neměla v administrativní budově co dělat

Vyškov - Armáda ve čtvrtek potvrdila, že v ubytovně Jugo ve vyškovské vojenské posádce byla munice nelegálně. Při explozi tam v úterý zemřel jeden voják.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Pomohou přírodě. Odhozené lahve i pneumatiky lidé uklidí dobrovolně

Brno /ANKETA/ – Papíry, plastové lahve, ale i pneumatiky nebo staré matrace. Všechny tyto věci našli dobrovolníci letos na jaře při úklidové akci Ukliďme Česko. Tuto sobotu se do úklidu pustí znovu hned na několika místech po Brně.