Frisco vládne Brnu. Porazilo Valosun

Brno /FOTOGALERIE/ - Basketbalové derby ovládly hostující Žabiny. Oproti předchozím zápasům ale vyhrály jen o deset bodů.

5.12.2010 1
6 fotografií

Basketbalové derby ovládly hostující Žabiny. Oproti předchozím zápasům ale vyhrály jen o deset bodů.Foto: DENÍK/Attila Racek

Basketbalistky Frisca Brno zřejmě nepotřebují odpočívat. Středeční zápas Euroligy odehrály v sedmi hráčkách. Stejná sestava stačila v sobotu na vítězství v derby s Valosunem o deset bodů 87:77. Trenér vítězek Jan Bobrovský napsal na soupisku jen osm hráček a nakonec jich nasadil pouze sedm. Například křídelnice Jelena Škerovičová na palubovce strávila celých 40 minut, což je pro ni už tradicí. Favorit vypjatý souboj zvládl a dál se drží na druhém místě tabulky.

Zápas nalákal do haly ve Vodově ulici takřka pětistovku diváků. Ti viděli jednu z nejtužších bitev o Brno. Valosun tentokrát nebyl odsouzen do role přihlížejícího. Po úvodní čtvrtině bylo skóre zápasu dokonce nerozhodné. Do vedení se favorizované Frisco dostalo ve druhé části hry, kterou vyhrálo o třináct bodů. To byla klíčová etapa utkání. „My jsme přesto spokojení. Měsíc se nám nedařilo předvádět pěkný basketbal, až teď. I když na naší straně nějaké chyby byly, ale síla soupeře je obrovská,“ vysvětloval po utkání kouč Valosunu Tomáš Veselý.

Žabovřesky tentokrát táhly především Švédky Elderbrinková a Halvarssonová, kterým se ve středu proti Schiu vůbec nedařilo. Střelecky se dařilo také dvojici Hejdová – Stehlíková, které dohromady daly 30 bodů. Valosun se spoléhal na kolektivní výkon, i když nejvíce byla díky 21 nastříleným bodům vidět Vlková.

Ve druhém poločase se hra znovu vyrovnala, Valosun dokonce závěrečnou čtvrtinu vyhrál o čtyři body vyhrál. „Teď chceme potvrdit zlepšenou formu v důležitých ligových zápasech. Měli jsme problémy s herním projevem, snad už jsou pryč,“ doufá trenér Veselý. Jeho tým čekají do konce roku ještě dva ligové výjezdy, do Hradce Králové a Mladé Boleslavi. Tam by se rád pokusil vyšplhat ze současné páté příčky v tabulce nejvyšší soutěže.

S mladoboleslavskou Slovankou se Valosun střetne už tento týden. V zápase Středoevropského poháru dá Veselý příležitost méně vytíženým hráčkám.

Kontinentální soutěž čeká také na vítěze derby. Ve středu v sedm hodin se Frisco představí na palubovce ruského Orenburgu. Ve městě u hranic s Kazachstánem bude bojovat o poslední zbytky euroligové naděje. Ve své skupině je poslední s jedinou výhrou. Tu získal s velkou dávkou štěstí právě s Ruskami. Orenburg však v minulém kole překvapivě uspěl ve Valencii, což dokazuje posun ve výkonech středečního soupeře Žabin

Valosun Brno – Frisco Brno 77:87 (25:25, 39:52, 59:73)
Nejvíce bodů: Vlková 21, Křížová 13, Večeřová 12, Svobodová 11 – Eldebrinková 23, Halvarssonová 17, Hejdová a Stehlíková po 15.

5.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Letecká linka mezi Brnem a Mnichovem. Ilustrační foto.
18 10

Účet za lety do Mnichova dělá 60 milionů. Letiště Brno už linku dotovat nechce

Železniční přejezd - ilustrační snímek

Nebezpečné přejezdy možná nově pohlídají i detektory překážek

Hledá se patriot s dostatkem času. Sehnat kronikáře bývá často problém

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Vedení kronik bývalo dřív výsadou učitelů a vzdělanců, nyní je píšou spíše nadšenci. Na rozdíl od minulosti musí řešit třeba ochranu osobních údajů. Většinou jim ale chybí čas.

Co nyní předvádíme, je hrůza, řekl útočník Komety Nečas

Brno - Útočník Komety Martin Nečas se po odmlce opět vrátil do elitní formace Brna, ani to však k úspěchu moravskému klubu nepomohlo. Tým vedený majitelem Liborem Zábranským prohrál s Třincem 2:5 a opět si zkomplikoval boj o přímý postup do čtvrtfinále play off. Kometa je i nadále šestá, sedmý Chomutov se už na ni ale bodově dotáhl.

Soutěžila v Miss aerobik, teď zvedá činky. Její rady sleduje dvanáct tisíc lidí

Brno - O cvičení, zdravé výživě a zážitcích ze soutěže Miss aerobik či z mistrovství republiky ve vzpírání vede třiadvacetiletá Lucie Minářová z Brna blog. Její rady sleduje dvanáct a půl tisíce lidí. S aerobikem začala před osmnácti lety. „Vyzkoušela jsem téměř všechny jeho formy, od stepaerobiku až po trenérství," říká.

Zbrojovka touží po domácí výhře, kterou v tabulce přeskočí Liberec

Brno – V předchozích třech prvoligových sezonách to pokaždé vypadalo stejně. Do jara vstoupili brněnští fotbalisté prohrou a v následujícím utkání slavili vítězství. Hráči Zbrojovky věří, že v dosavadním trendu budou pokračovat i letos.