Kompletní realizační tým české futsalové reprezentace si v brněnské hale svorně lehlo vedle sebe na palubovku. Za okamžik už nad jejich těly letěl nejlepší domácí biketrialista Václav Kolář. Důvod? Svérázné oslavy postupu do baráže o mistrovství světa. Navíc z prvního místa, o čemž rozhodla včerejší výhra nad Běloruskem 5:2.

Domácí výběr si tradičně nachystal bleskurychlý úvod a za dvanáct minut už vedli 3:0. Favorit čtyřčlenné skupiny si ale znovu neodpustil slabou chvilku a dva góly ve své síly. „I tak jsem pořád věřil v sílu našeho týmu. Máme vynikající futsalové, psychické i fyzické vlastnosti. Hlavně od začátku jsme byli nesmírně aktivní. Chtěli jsme být první, navíc s devíti body a toho si cením,“ hlásil hrdě kouč Tomáš Neumann.

Národní tým se ve druhém poločase uklidnil, přidal dvě branky a zápas dohrával v exhibičním duchu. „Po poločase jsme už opět hráli svoji hru. Na Bělorusech šlo vidět, že už toho mají plné zuby,“ všiml si Lukáš Rešetár, autor dvou branek z toho zápasu a pěti celkem.

Soupeř z východní Evropy také neměl důvod ke smutku. Do baráže postoupí z druhého místa, v ní jej ale čekají mnohem náročnější soupeři. „Zatím ještě nemáme co oslavovat. Vždyť nás hlavní úkol teprve čeká,“ krotil přílišné nadšení kouč Neumann.

Přesto na přelomu března a dubna do klíčového dvojzápasu vyrazí s optimismem. „V týmu jsem neviděl žádné slabiny. Navíc musím poděkovat i divákům, kteří byli našim dalším hráčem. Skvělá atmosféra nás vyhecovala,“ pochvaloval si reprezentační kouč.

Oslavu ale přesto hráči plánovali. „Ale dopředu jsme nic neplánovali. Nepřináší to štěstí. Teď si to ale určitě užijeme,“ pochvaloval si chrudimský snajpr Rešetár.

V Neumannově celku si postup do rozhodující fáze kvalifikace užila i trojice Brňanů. Josef Havel, Michal Belej i Michal Seidler sice byli trochu ve stínu jiných spoluhráčů, kouč si ale jejich přínos pochvaloval. „Každý z nich měl v týmu důležitou roli,“ uvedl.

Soupeře do baráže se český výběr dozví na konci tohoto roku. Los jim přiřadí jednoho ze šestice Maďarsko, Rumunsko, Slovinsko, Ázerbajdžán, Norsko nebo Slovensko.

Kvalifikační skupina mistrovství světa ve futsalu 2012:

Česko – Bělorusko 5:2 (3:2)
Branky: 2. a 36. Rešetár, 9. Janovský, 12. vlastní Kadaku, 24. Novotný – 14. Černik, 16. Papov. Rozhodčí: Diaz (Šp.), Ivanov (Ukr.). ŽK: Papov, ČK: 36. Papov. Diváci: 1200.
Sestava České republiky: Gerčák – R. Mareš, Rešetár, Frič, Belej – Novotný, Kopecký, Seidler, Janovský. Trenér: Neumann.
Sestava Běloruska: Navojcnik – Kadakou, Maniatsin, Chibisau, Ratbenka – Černik, Lušnkovsi, Savincau, Znihajka – Ždanovič, Papu. Trenér: Daško.