Gambrinus postoupil do osmifinále

Brno - Cíl byl splněn. Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno porazily lotyšský celek TTT Riga 83:76, čímž si zajistily postup do osmifinále Evropské ligy.

10.12.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ondřej Surý

Vítězství v důležitém duelu se nerodilo lehce, přestože úvod utkání naznačoval něco jiného. Brňanky totiž po čtyřech minutách vedly 14:0 a zdálo se, že zápas bude jednoznačnou záležitostí.

Jenže potom začala úřadovat skvělá Američanka Carsonová, která dala osmnáct bodů v řadě, a bylo srovnáno. „Věděli jsme, že je vynikající, ovšem spíš se prosazovala nájezdy a střelbou za dva body. Trojkami nás trochu zaskočila,“ přiznal Vlastimil Havlík, asistent trenéra Bobrovského.

Ve druhé čtvrtině domácí tým dokonce prohrával 31:35, ale do přestávky ještě dokázal skóre otočit. „Utkání probíhalo v takových vlnách. Když hrály holky rychle, tak dávaly lehké koše a soupeři odskakovaly. Pak ale začaly hrát údržbu a bylo to statické, což hostům vyhovovalo. Asi to bylo i tím, že holky byly hodně nervózní. V tomto zápase nám šlo totiž o hodně,“ připomněl Havlík důležitost zápasu. Pokud by totiž Gambrinus prohrál, měl by už jen teoretickou šanci na postup do osmifinále.

O výhře rozhodla dramatická koncovka. Ještě pět minut před koncem byl stav 73:73, ale závěr patřil domácím. „Po pokaženém začátku nás stálo dotahování hodně sil, a možná i proto jsme na konci udělaly několik zbytečných ztrát,“ povzdechla si nejlepší hráčka Rigy Carsonová, autorka sedmi trojek.

Vítezstvím o sedm bodů si Brňanky pojistily nejhůře čtvrtou příčku ve skupině, a tím také postup. „Spadl nám velký kámen ze srdce,“ přiznala Eva Vítečková, která byla společně s Whitmoreovou a vynikající Machovou hlavními tahounkami vítězek.

Brněnský celek se v posledním zápase základní části utká příští středu doma s maďarskou Šoproní.

Autor: Antonín Zabloudil

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Poškozená dlažba v parku před Janáčkovým divadlem.
5

Dodávka se propadla mezi trysky před Janáčkovým divadlem

Třicetistupňová vedra vydrží až do čtvrtka, řeky jsou na hranicích sucha

Maketa Německého domu na Moravském náměstí stojí načerno. Nemá stavební povolení

Brno /ANKETA/ - Brno porušuje skrz své turistické centrum zákon, obvinil šéf brněnských občanských demokratů Robert Kerndl současné vedení magistrátu. Problém vidí v maketě Německého domu na Moravském náměstí. „Musí mít stavební povolení a územní rozhodnutí, které nemá. Jde o černou stavbu," uvedl Kerndl.