Hanika dostal divokou kartu pro závod Moto3 při Velké ceně v Brně

Brno - Karel Hanika se díky divoké kartě zúčastní motocyklové Velké ceny České republiky na Masarykově okruhu v Brně. Startovat bude ve třídě Moto3, ve které do letošního června pravidelně nastupoval, než pro něj kvůli slabým výsledkům mistrovství světa skončilo.

21.7.2016

Karel HanikaFoto: DENÍK/Attila Racek

V Brně se pojede přesně za měsíc 21. srpna, dvacetiletý Hanika se představí na stroji KTM v barvách svého současného německého týmu Freudenberg. "Chtěl jsem se ještě v této sezoně vrátit na divokou kartu do některého závodu mistrovství světa. Jsem rád, že se to podařilo do Brna. O tento start jsem hodně usiloval," řekl Hanika, který ve startovním poli Moto3 doplní úspěšnějšího českého reprezentanta Jakuba Kornfeila.

Hanika po odchodu z MS absolvoval v novém týmu pouze jediný závod juniorského světového šampionátu CEV ve španělském Albacete, kde skončil pátý. Seriál bude pokračovat až 28. srpna v Portugalsku. Do závodního víkendu v Brně tak Hanika zasáhne po sedmitýdenní soutěžní přestávce. "Uvažuji o nějakém testu na rozjetí, potřebuji se dostat do tempa. Tvrdě trénuji v posilovně, na kole, běhám. Teď mě z tréninku na chvíli vyřadila nemoc," uvedl Hanika.

Na Masarykově okruhu se mu dařilo v závodech seriálu Red Bull Rookies Cup, které v letech 2012 a 2013 vyhrál. V MS startoval letos třetím rokem a jeho maximem bylo loňské sedmé místo v Argentině, v této sezoně v žádném ze sedmi závodů nebodoval. V české Grand Prix dojel v roce 2014 patnáctý a loni po pádu obsadil s velkým časovým odstupem až 26. místo.

Autor: ČTK

21.7.2016 VSTUP DO DISKUSE

Bída na závěr chabého podzimu. Zbrojovka remizovala s Karvinou

Brno /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Zbrojovky v posledním podzimním utkání nejvyšší soutěže remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1. Skórovali Jan Šisler a v nastavení Lukáš Vraštil.

EXKLUZIVNĚ

Kempný si zvyká na dril v NHL: I na rozbruslení před zápasem se jedou bomby

Chicago, Brno /ROZHOVOR/ - Nasedl na vysněný kolotoč nejprestižnější hokejové soutěže světa, z kterého ani na chvíli nesmí vyskočit. Bývalý obránce brněnské Komety Michal Kempný vstřebává první zápasové dávky v NHL. Zatím odehrál dvacet utkání a už si vyzkoušel i dril tří zápasů v pěti dnech.