Pedrosa zajel prozatím nejlepší čas víkendu 1:56,282 minuty. Márquez, který v Brně útočí na jedenáctý triumf v této sezoně v řadě, skončil na druhém místě. Většina jezdců v MotoGP zajela své nejlepší časy právě v sobotu dopoledne. Abraham se oproti páteční první jízdě zlepšil o jednu desetinu.

Ve třídě Moto3 napodobil Brňan Karel Hanika v sobotu dopoledne svůj výkon z pátečního prvního tréninku a ve třetí volné jízdě zajel pátý nejrychlejší čas. Rohatecký Jakub Kornfeil skončil na třináctém místě.

Osmnáctiletý nováček seriálu mistrovství světa Hanika ztratil mírně přes čtyři destiny sekundy na nejlepší čas vítězného Alexe Rinse ze Španělska. Jedenadvacetiletý Kornfeil zůstal přibližně o další tři desetiny sekundy zpět.

V součtu všech tří tréninkových jízd skončil Kornfeil čtvrtý, Hanika obsadil osmou příčku. Kvalifikace začíná třídě Moto3 v sobotu pět minut po půl jedné odpoledne, MotoGP startuje deset minut po druhé odpoledne.