Házenkáři KP přehráli Duklu a drží se v čele extraligy

Brno – To jsou novinky. Na házenkáře Králova Pole přišla do Brna plná hala. A viděli další nezvyklou věc. Překvapení letošní sezony si v přímém souboji o čelo tabulky vyšláplo na pražskou Duklu a porazilo ji o čtyři branky 26:22. Jihomoravané mají dva body náskok na své pronásledovatele. „Tohle vítězství patří k nejcennějším. Dukla je soupeř, který vydrží hrát celých šedesát minut. Jsme rád, že jsme to zvládli," oddechl si kouč vítězů Jan Hegar.

21.10.2012 2

Házenkáři KP Brno - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

Za triumf může především vstup do zápasu. Široký kádr Pražanů totiž nezachytil euforický vstup KP do zápasu. „Náskok z úvodu byl klíčový. Přitom začátky zápasů se nám zatím moc nedařily," uznal Hegar.

Jeho celek si pro změnu tohoto trendu vybral ideální čas. Dukla totiž rozhodně nerezignovala a v závěrečných minutách se na branku domácích valil jeden útok za druhým. Marně.

Brno má totiž Bavlnku. Domácí brankář přiváděl své protivníky k šílenství a přes osm stovek diváků v zápase vyvolávalo jeho jméno. „Kluci hráli výborně v obraně. Myslím, že tuhle výhru jsme si zasloužili. Vybojovali jsme si ji, dodržovali jsme pokyny," povídal muž zápasu, který takovou atmosféru v hale ve Vodově ulici ještě nezažil.

Desátý tým loňského ročníku v poločase vedl o čtyři branky, ve druhé půli se náskok rozrostl dokonce na rozdíl sedmi branek. „Ale pořád jsme v klidu. Máme dost staré kluky na to, aby nás uklidnili. Jsme nohama na zemi," vysvětluje, že žádné přehnané sebevědomí jeho celek nemá.

Střelecky se dařilo hlavně Tomáši Mičolovi s Janem Hubáčkem. Zato nejlepší střelec Dukly měl jen čtyři branky. „V momentální pohodě jsme schopní hrát o vítězství s každým. Ale ani nám se samozřejmě nevyhne nějaký výkyv," doplnil Hegar.

Souboje s Brnem se příští týden musí obávat Kopřivnice. Ta zatím nasbírala jen čtyři body. „Od třetího kola se na nás soupeři připravují velmi důkladně," uvědomoval si kouč momentálního lídra tabulky.

KP Brno – Dukla Praha 26:22 (11:7)

Nejvíce branek: Mičola 8/2, Hubáček 7/1 – Kotrč 4, Mráz 3/1. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Sedmimetrové hody: 7/4 – 5/2. Vyloučení: 8:8. Diváci: 820.

21.10.2012 VSTUP DO DISKUSE 2

Herečka Květa Fialová.
AKTUALIZUJEME
15

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Otevírací party Skautského institutu v Brně.
4

Skauti otevřeli institut na Moravském náměstí. Chystají diskuze i promítání

Představíme prvňáky z Tyršovy ZŠ, v Tuháčkově ulici, Bednářově či ZŠ v Troubsku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

V Komíně stojí školka z modulů. Postavili ji za pět týdnů

Brno /FOTOGALERIE/ – Pětadvacet míst pro předškolní děti přibylo od včerejška na základní a mateřské škole Pastviny v brněnském Komíně. Nedávno tam totiž jako zázrakem vznikla nová školka. Postavili ji za pět týdnů.