Házenkáři na úvod jarní části sezony padli v Přerově

Přerov, Brno – Přerov je jasný favorit, hlásil před vzájemným zápasem trenér brněnských házenkářů Jan Hegar. Jeho předpověď se splnila. Ovšem Hanáci porazili Královo Pole o šest branek 29:36, Hegarem očekávaný rozdíl třídy se tak nekonal.

8.2.2012

Trenér brněnských házenkářů Jan Hegar.Foto: archiv

Extraligoví fanoušci s napětím očekávali, jak se v herním projevu Přerova projeví zimní změny v sestavě a především odchod Hasíka.

První poločas duelu v Přerově byl vyrovnaný a také bohatý na branky. To především díky přesnosti střelby obou týmů a řadě úspěšně zakončených rychlých útoků. V domácím dresu se nejlépe dařilo Plškovi s Hradilem, v celku hostů vynikal již tradičně Hubáček spolu s Večeřou. Domácí celek sice soupeři odskočil v první půli až na čtyřbrankový rozdíl, do přestávky ale Brňané korigovali výsledek na nepříznivý stav jediné branky 16:17.

Ve druhé půli desátý celek tabulky Brno dokázalo udržet vyrovnaný stav až do 44. minuty. Pak ale domácí výrazně zlepšili obranu a šňůrou branek z rychlých útoků, především zásluhou Kavky a Kovaříka odskočili až na šestibrankový náskok, který pak dokázali uhájit přes veškerou snahu hostů, kteří hráli pět minut náročnou osobní obranu.

8.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

U šlapanického nádraží srazil vlak mladíka. Na místě zemřel

1

Zjistili, že chlapec krade dolary rodičům. Pětici mužů viní z přípravy loupeže

Traktor po nehodě visel nad železniční tratí. Stroji nejspíš selhaly brzdy

Moravské Bránice /FOTOGALERIE/ - Opravdu divokou jízdu zažil před pár dny řidič traktoru jedoucí z kopce od obce Hlína u Moravských Bránic. Stroji s vlekem a nákladem deseti tun sladového ječmene pravděpodobně selhaly brzdy. Neovladatelný traktor nakonec projel křižovatkou a narazil do betonových svodidel na mostě nad železniční tratí.

Kauza Mrencová: policisté odložili případ imaginární krajské mluvčí

Brno – Zákon nikdo neporušil, k takovému závěru došli po deseti měsících policisté při vyšetřování případu neexistující krajské mluvčí Lucie Proutníkové, kterou ve skutečnosti byla Jana Mrencová.

Brno – Jen díky všímavé kolemjdoucí mohli v noci na sobotu pomoci strážníci spícímu muži. Ležel před jednou z restaurací v Brně a podle svědkyně si ho podezřele důkladně prohlížela dvojice lidí. Nakonec městští policisté zjistili, že šlo o krádež.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.