Házenkáři unikli z předposlední pozice

Brno – Povedlo se, házenkáři Králova Pole odskočili z předposledního místa. V souboji tabulkových sousedů přivítali desátou Kopřivnici a po těsné výhře 25:24 si s ní vyměnili pozici.

4.12.2011

Házenkáři KP Brno (ve žlutém) si připsali vítězství nad Kopřivnicí.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Přitom to dlouho na úspěšný zápas nevypadalo. Vedení se přelévalo v první půli ze strany na stranu a nejvýraznější rozdíl ve skóre panoval o poločase, kdy hosté vedli o dvě branky. „Hlavně v závěru jsme asi byli šťastnější. Kopřivnice pětapadesát minut vedla a my nebyli schopní výsledek otočit,“ připomněl nepříznivý vývoj brněnský kouč Jan Hegar.

Těsný náskok Kopřivnice udržovala dlouho i ve druhé půli. Až v 54. minutě poslal domácí tým do vedení Korejčík.

Drama trvalo až do konce zápasu. Poslední tři minuty už ale domácí ze všech sil bránili svůj těsný jednobrankový náskok a žádný z celků se tak nedostal do střelecké příležitosti.

Brňané, v jejichž dresu i tentokrát střelecky nejvíce vynikal Hubáček, mohli nakonec slavit.„Snažil se držet efektivitu v útočné fázi, bohužel se k němu nikdo nepřidal. Za závěrečné minuty musím vyzdvihnout výkon brankáře Marka Novotného,“ upozornil Hegar.

Ten ale nebyl ani po výhře úplně spokojený. „Vzadu jsme neměli svůj den, obrana se nám vůbec nevedla,“ stěžoval si. Další test čeká Brno v sobotu v pět hodin odpoledne doma proti Karviné.

4.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

Oslovi v minizoo v brněnských Horních Heršpicích museli v úterý na pomoc přispěchat strážníci. Zvíře totiž propadlo tenkou vrstvou ledu a zůstalo stát po krk v ledové vodě.

Osel z minizoo se propadl po krk do ledové vody. Na břeh se nakonec vyšplhal sám

Řidiči si zvykají na obrácení jednosměrného provozu v brněnské ulici Za Divadlem.
3 10

Směr se změnil, čáry zůstaly. Parkoviště u Mahenova divadla je špatně označené

Brno – Matematika nebo fyzika nejsou jen pro muže, upozorňuje nová kampaň Vysokého učení technického v Brně s názvem Sem patřím. Univerzita se díky ní snaží vyvrátit stereotypy, které odrazují uchazečky od studia technických oborů. Odvahu jim dodává motivační videoklip i internetové stránky.

Zloděj chtěl odjet s lupem, nenastartoval dodávku

Příbram na Moravě – Nestartuje auto? Pokud se to stane řidiči, který spěchá do práce, je to nepříjemná záležitost. Hodně naštvaný pak musel být zatím neznámý zloděj, jenž marně startoval dodávku, do níž si předtím nanosil lup. O kuriózním případu z Příbrami na Moravě na Brněnsku informovali policisté v úterý.

Bruslaři v okolí přehrady špatně parkují. Zatím bez pokut

Brno – Nový bruslařský ovál nalákal na Brněnskou přehradu stovky lidí. Zatímco si užívali sportovních radostí, Bystrčanovi Petru Malému zkomplikovali život. Kvůli dlouhým kolonám a zaplněným parkovacím místům v okolí přehrady nemohl vyrazit na víkendový nákup do supermarketu v Přístavní ulici. Místním vadí také auta odstavená v místech, kde blokují cestu. „Kdyby zde parkoval můj manžel, dostal by už pokutu. Tady ale někteří stojí pomalu v křižovatce," kritizovala Alena Fišerová.