Házenkáři Zubří vyhráli v Brně, v Jičíně padlo 75 gólů

Praha, Brno - Ani v oslabení nedopustili házenkáři Zubří překvapení v hale předposledního Brna. V desátém kole extraligy tam zvítězili 28:22 a vedou tabulku o čtyři body.

20.11.2011

Házenkář extraligového Zubří Lukáš Měchýř.Foto: DENÍK/Marek Havran

Diváci v Jičíně viděli 75 branek a vysoké vítězství domácích nad Přerovem 45:30, naopak drama v Kopřivnici vyznělo lépe pro hosty z Hranic.
Zubří přijelo do Brna výrazně oslabeno o spojky Hantáka, Miku a Randýska, ale jejich absence byla znát jen v úvodních patnácti minutách, kdy se Valaši obtížně prosazovali přes postavenou brněnskou obranu. Pak hosté přitvrdili a z rychlých útoků neomylně trestal především Mičkal. Rozstřílel se i Stržínek a v poločase již Zubří vedlo rozdílem pěti branek.

Třetí Jičín hrál s Přerovem vyrovnaně pouze do 18. minuty a stavu 13:10. To ještě přerovští ostrostřelci Hastík s Plškem dokázali odpovídat na kombinační hru mladého domácího celku. Pak už ale lavinu rychlých jičínských útoků nedokázal zastavit ani gólman Šimek, který vystřídal zkušeného Štolcara. Už v 50. minutě svítila na jičínské straně ukazatele čtyřicítka.

V Kopřivnici domácí v poslední minutě snížili na 27:28 a mohli i vyrovnat, ale zkušený hranický brankář Kučerka byl proti. Naopak Magrla navýšil konečný rozdíl na dvě branky ve prospěch hostujícího celku.

Autor: ČTK

20.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Česká hlava pro brněnský tým. Mikroskop pomůže s léčbou rakoviny

Brno – Vynalezl mikroskop, který v budoucnu pomůže s nádorovou léčbou. Padesátiletý Radim Chmelík se svým týmem z Fakulty strojního inženýrství a CEITEC Vysokého učení technického v Brně obdržel minulý týden ocenění vědecké soutěže Česká hlava.

Kníničská Panna Marie? Řezbář ji vyřezal motorovou pilou

Brno /FOTOGALERIE/ – Zvuk motorové pily slyšeli v neděli dopoledne lidé z brněnských Kníniček. Před místní mateřskou školou totiž započal letošní advent v městské části. Jedním z největších lákadel programu byla řezbářská show, při níž řezbář vytvořil postavu Panny Marie.